Jak podaje portal "Goniec", wicedyrektorka oleśnickiego szpitala zamieszczała w mediach społecznościowych bardzo kontrowersyjne zdjęcia. Na jej profilu można było zobaczyć między innymi fotografie martwych płodów i noworodków. Jej zachowanie oburzyło wiele osób, w tym starostę powiatu oleśnickiego, który domaga się usunięcia jej kobiety z zajmowanego stanowiska.

Kontrowersyjne wpisy

To nie pierwszy raz, kiedy Gizela Jagielska budzi kontrowersje. Nie tak dawno pisaliśmy o jej poście dotyczącym otyłości w ciąży, który wywołał w sieci prawdziwą burzę. Wicedyrektorka oleśnickiej placówki nakazała ciężarnym "zatrzasnąć lodówkę" i trzymać linię nawet w ciąży. Wpis skończył się nie tylko burzą medialną, ale także interwencją Rzecznika Praw Pacjenta, Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a nawet Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Na oficjalnym profilu oleśnickiego szpitala pojawiły się oficjalne przeprosiny. Jak się okazuje pani Gizela Jagielska tak łatwo nie da o sobie zapomnieć. Na profilu "Babkibabkom" można było wielokrotnie zobaczyć zdjęcia, których treść wywoływała spore kontrowersje. Wśród publikowanych przez lekarkę, znalazły się te przedstawiające martwe płody i noworodki. Administratorzy zastrzegli, że są treści dla osób "mających dystans do siebie".

Będą konsekwencje

"Gazeta Wyborcza" wskazuje, że po nagłośnieniu kontrowersyjnych wpisów wicedyrektor Gizeli Jagielskiej w środę 4 sierpnia odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu Oleśnickiego.

"Zarząd zobligował dyrektora szpitala do podjęcia skutecznych działań wobec pani Gizeli Jagielskiej zmierzających do zaprzestania publikowania przez nią jakichkolwiek treści w imieniu szpitala, w mediach społecznościowych" - poinformował Dawid Samulski, pełnomocnik starosty oleśnickiego do kontaktów z mediami.

Na profilu "Babkibabkom" Gizela Jagielska poinformowała, że przestaje on być oficjalną stroną oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Oleśnicy.

Z doniesień medialnych wynika, że zarząd powiatu zobowiązał dyrektora oleśnickiego szpitala do rozpisania konkursu, który ma wyłonić nowego wicedyrektora do spraw medycznych.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainetresować: Nagrania z polskiego miasta mrozi krew w żyłach. Przeszło tam niezwykłe zjawisko. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta nie spodziewała się, że tak skończy się jej spowiedź. Ksiądz wyrzucił ją z kościoła. Z jakiego powodu

O tym się mówi: Trudne chwile w życiu Ewy Krawczyk trwają. Polały się łzy przy odbieraniu nagrody. O co chodzi