Jak podaje portal "Wirtualna Polska", meteorolog IMGW przyznał, że w nadchodzący weekend upłynie raczej pod znakiem dobrej pogody, choć w niedziele pojawić mogą się burze. Jedno jest pewne, czeka nas lepsza pogoda niż miało to miejsce do tej pory. Gdzie należy spodziewać się najlepszej pogody?

Pogoda na najbliższy weekend

W weekend należy spodziewać się wzrostu temperatur, najpierw na Zachodzie, w niedzielę w praktycznie całym kraju istnieją szanse na to, że zobaczymy na termometrach nawet 30 stopni. Wszędzie należy spodziewać się pogodnego nieba. Deszcz spodziewany tylko lokalnie.

Mateusz Barańczak z IMGW w rozmowie z "WP" przyznał, że w całym kraju pogoda będzie sprzyjała wycieczkom w plener, bo obfitował będzie w dobre zjawiska. Dopiero w niedzielę pojawią się burze - możemy ich uniknąć nad morzem i prawdopodobnie w górach. Największe szanse na pojawienie się zjawisk burzowych na obecną chwilę mamy w zachodniej i centralnej części kraju.

W sobotę należy spodziewać się zachmurzenia małego u umiarkowanego, a we wschodniej części kraju okresami może wzrastać do dużego. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Termometry pokażą od 23 do 27 stopni Celsjusza, jedynie na zachodnich krańcach kraju będzie cieplej - od 27 do 30 stopni.

W niedzielę nad naszym krajem przejdzie front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą opady deszczu oraz burze. Na pogodną pogodę mogą liczyć mieszkańcy północno-wschodniej części kraju. W Suwałkach zobaczymy 26 stopni Celsjusza, a we Wrocławiu nawet 31 stopni.

A wy, jakie macie plany na weekend?

To też może cię zainteresować: Poważne ostrzeżenie dla milionów Polaków. Minister zdrowia wypowiedział się o możliwej czwartej fali pandemii. Adam Niedzielski mówił o obostrzeniach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wielka wpadka TVP. Internauci szybko zauważyli podobieństwo. O czym mowa

O tym się mówi: Nergal trafił do szpitala. Muzyk zdał fotorelację z nieprzyjemnego zabiegu! Fani gwiazdora są zaniepokojeni. Czy wszystko u niego w porządku