Jak podaje portal Goniec, do sądu wpłynął akt oskarżenia, w którym to postawione zostały zarzuty księdzu Stanisławowi L. Jak się bowiem okazuje, duchowny podczas swojej pracy w jednej ze szkół w województwie małopolskim, dokładnie w miejscowości Bystra, dopuszczał się znęcenia nad najmłodszymi uczniami.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca!

Co więcej, śledztwo w tej sprawie trwało praktycznie dwa lata. Według zeznać świadków duchowny kierował w stronę uczniów obelgi i ubliżał im, a także bił po głowie dzieci z klas i – III.

- Wśród różnorodnych działań katechety były m.in. uderzanie zeszytem po głowie, ciągnięcie za włosy, poniżanie, ubliżanie – wyjawił prokurator Tadeusz Cebo.

Jak się okazuje, takie działanie księdza trwało nieprzerwanie od 2012 roku i w tym czasie duchowny zdążył skrzywdzić 206 dzieci. Ksiądz nie przyznał się jednak do stawianych mu zarzutów.

Jaka kara grozi duchownemu?

Cała sytuacja wyszła na jaw, kiedy to w 2019 roku jedna z dziewczynek wyznała, że duchowny uderzył ją w głowę dziennikiem. Wtedy też prawdę na temat zachowań księdza zaczęły wyznawać inne dzieci.

Na ten moment duchowny został zawierzony w obowiązkach nauczyciela, a także nie może zbliżać się ani kontaktować ze swoimi poprzednimi uczniami. Kapłan dobrowolnie odszedł także z parafii w Bystrej. Konsekwencją zachowania księdza może być nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Jak informował portal "Życie": KAMIL STOCH WPADŁ W POWAŻNE TARAPATY? CHODZI O JEGO ZDROWIE. CZY SKOCZEK BĘDZIE STARTOWAŁ W LETNICH KONKURSACH? DO MEDIÓW NAPŁYNĘŁY WAŻNE INFORMACJE

Przypomnij sobie: KLESZCZE OPANOWAŁY OGRÓD, ŻE STRACH NAWET KOSIĆ TRAWĘ? ZNANYCH JEST KILKA NATURALNYCH I SKUTECZNYCH METOD NA ODSTRASZENIE TYCH PAJĘCZAKÓW. JUŻ PO NICH

Portal "Życie" pisał również: JAK BOGATY JEST ABP. SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ? BYŁY METROPOLITA GDAŃSKI NIECHĘTNIE KOMENTUJE SWÓJ MAJĄTEK. NA PYTANIA DZIENNIKARZY SZYBKO RZUCIŁ SŁUCHAWKĄ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PROGNOZA POGODY NIE POZOSTAWIA ŻADNYCH ZŁUDZEŃ! POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA POWAŻNE ZMIANY W POGODZIE. BĘDZIE DYNAMICZNIE! EKSPERCI OSTRZEGAJĄ