Jak podaje portal "Lelum", do oburzającej dla wielu sytuacji doszło w Złotowie. Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Piotra i Pawła został poproszony o oprawienie mszy, która zainicjowałaby imprezę propogującą oddawanie krwi, szpiku oraz narządów. Ksiądz odmówił z kuriozalnego powodu. Jakiego?

Odmowa odprawienia mszy

Proboszcz ze złotowskiej parafii został poproszony o odprawienie mszy inaugurującej cykliczną imprezę - Memoriał im. Anny Wierskiej i Romana Jaszczyka. Organizatorką wydarzenia jest Maria Jaszczyk, która chce promować oddawanie krwi, narządów oraz szpiku. Od 5 lat impreza rozpoczynała się od mszy świętej celebrowanej w intencji powrotu do zdrowia osób czekających na przeszczep oraz w intencji osób, których nie ma już wśród żywych.

Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka

Kiedy organizatorka memoriału poprosiła proboszcza o odprawienie mszy również w tym roku, duchowny stwierdził, że zrobi to, kiedy Maria Jaszczyk przestanie epatować tęczą, nawróci się i zastanowi nad swoim zachowanim. Pani Maria nie ukrywa swoich poglądów. Deklaruje, że jest katoliczka i podkreśla, że każdy zasługuje na szacunek niezależnie od orientacji.

W rozmowie z portalem "Asta 24", komentarz proboszcza brzmiał dość lakonicznie: "pani Maria wie, dlaczego nie odprawiłem mszy". Duchowny nie zmienił zdania, podobnie jak organizatorka memoriału. Poszukiwanie księdza, który zdecydowałby się odprawić mszę nie było łatwo. Wielu okolicznych duchownych odmawiało, wiedząc o "sporze" pomiędzy proboszczem a panią Marią.

Ostatecznie udało się znaleźć duchownego, który podjął się odrpawienia mszy. Był to kolega organizatorki memoriału, który przyjechał z Wałcza.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Jakie imiona rodzice nadają swoim dzieciom najczęściej w 2021 roku? Wiele osób będzie zdziwionych pomysłami, jakie się pojawiają

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski udowadnia swój talent. Na dowód posiadania daru jasnowidzenia, przedstawił ciekawą historię, jaką

O tym się mówi: Są najnowsze doniesienia w sprawie testamentu Krzysztofa Krawczyka. Takiej sytuacji nikt się nie spodziewał. Czy to zmieni całą sprawę