Jak podaje portal "Super Express", Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymał do tej pory milion wniosków o wypłatę świadczenia w ramach programu "Dobry Start". Ministerstwo rodziny i polityki społecznej przekonuje, że tak duża liczba wniosków o przyznanie pieniędzy na wyprawkę szkolną, jest dowodem na to, że rodzice radzą sobie ze składaniem wniosków drogą elektroniczną. O czym należy pamiętać składając wniosek?

Zmiany w programie "Dobry Start"

Podstawową zmianą, jaka zaszła w programie "Dobry Start" jest przejęcie jego realizacji przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i przyjmowanie wniosków jedynie drogą elektroniczną. Wnioski o 300 plus można złożyć za pośrednictwem PUE ZUS, portalu Emp@tia bądź za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Aby móc złożyć wniosek niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego. Dobra wiadomość jest taka, że posiadają go wszyscy, którzy pobierają świadczenie 500 plus. Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie dysponujemy profilem zaufanym, jego założenie jest dziecinne proste - do jego założenia wystarczy skorzystać z bankowości elektronicznej.

Złożenie samego wniosku również nie powinno nastręczać żadnych problemów, wystarczy postępować zgodnie z podpowiedziami zawartymi w kreatorze wniosku. Warto zachować szczególną ostrożność przy podawaniu numeru konta bankowego, jeśli zrobimy błąd, świadczenie do nas nie trafi.

Jeśli potrzebujemy pomocy lub chcemy uzyskać informacje na temat programu "Dobry Start" wystarczy zadzwonić na infolinię ZUS dostępną pod numerem 22 290 22 02. Aby otrzymać pieniądze należy złożyć wniosek do końca listopada.

Co sądzicicie o ograniczeniu możliwości składania wniosków jedynie do drogi elektronicznej?

To też może cię zainteresować: Dodatkowe pieniądze na dziecko. Nowy Ład dba o rodziców. Mogą liczyć na znacznie więcej niż 500 plus

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk w mocnych słowach zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. "Wyjdź ze swojej jaskini"

O tym się mówi: Nad Morzem Bałtyckim uchwycono niezwykłe zjawisko atmosferyczne, które przeraziło wiele osób. Opublikowane zdjęcia robią wrażenie