Jak podaje portal "Super Express", z tak płomienną przmową w polskiej polityce nie mieliśmy do czynienia od bardzo dawna. Donald Tusk przemawiając w Gdańsku mówił nie tylko o sytuacji w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, ale także rzucił wyzwanie prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Chciał, aby spotkali się na ubitej ziemi i debatowali na argumenty.

Płomienna przemowa Donalda Tuska

W swoim przemówieniu wygłoszonym w Gdańsku, Donald Tusk zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, aby ten "wyszedł ze swojej jaskini i stanął z nim twarzą w twarz na ubitej ziemi wymieniając się argumentami". Dodał, że prezes PiS może sam wybrać miejsce i czas rozmowy o Polsce.

Donald Tusk/YouTube @Super Express
Donald Tusk/YouTube @Super Express
Donald Tusk/YouTube @Super Express

To nie jedyne słowa, jakie padły pod adresem Jarosława Kaczyńskiego z ust przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk określił rezesa mianem "fachowca" od dzielenia ludzi. Dodał, że to właśnie Kaczyński stoi za silnym podziałem Polaków pozostających w ciągłym sporze.

Zdaniem Donalda Tuska istotą demokracji nigdy nie było i nie będzie napuszczanie jednych na drugich. Podkreślił, że rolą lidera jest chronienie obywateli przed konfliktem, "przyjmując na sobie konfrontację".

W swoim przemówieniu lider Platformy Obywatelskiej wymienił porażki obozu władzy, a także odniósł się do wypowiedzi Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która w sobotę stwierdziła, że osoby nie popierające PiS nie powinny korzystać z transferów społecznych wprowadzonych przez obóz Zjednoczonej Prawicy.

Jak wam podobało się wystąpienie Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Jak bogaty jest abp. Sławoj Leszek Głódź? Były metropolita gdański niechętnie komentuje swój majątek. Na pytania dziennikarzy szybko rzucił słuchawką

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tomasz Karolak się żeni? Najnowsze doniesienia mediów o aktorze są iście powalające! Kto jest przyszłą panną młodą? Gwiazdor zamierza się ustatkować

O tym się mówi: Maciej Stuhr opublikował w sieci zdjęcie, które dosłownie zmroziło jego fanów. Co się stało? Widok twarzy aktora może przyprawić o zawał serca