Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Magdalena Ogórek postanowiła wyśmiać Olgę Tokarczuk i wypowiedziane przez noblistkę słowa. Dziennikarka TVP Info szybko pożałowała swoich słów. O co chodzi?

Spotkanie noblistek

W czwartek 15 lipca we Wrocławiu odbyła się dyskusja pomiędzy dwoma laureatkami Nagrody Nobla - Olgą Tokarczuk i Swietłaną Aleksijewicz. Rozmowa, w której uczestniczyła publiczność, miała miejsce Narodowym Forum Muzyki. Moderatorkami wydarzenia były Monika Olejnik oraz Magdalena Środa.

W czasie spotkania poruszono wiele niezwykle ważnych tematów. Omawiano sytuację na Białorusi, kwestie Strajku Kobiet w naszym kraju, a także m.in. zagadnienia dotyczące współczesnego feminizmu czy sytuacji epidemicznej i jej skutków. Mówiono o tym, jak było, jak jest i jak może być w przyszłości.

Noblistki mówiły o tym, jakie mogą być scenariusze na przyszłość i w jakich kierunkach podążamy. Pisarki nie miały wątpliwości, że obecnie jesteśmy świadkami niezwykle ważnych przemian.

Magdalena Ogórek pożałowała wyśmiania Olgi Tokarczuk

Rozmowie przysłuchiwała się również Magdalena Ogórek, która postanowiła skomentować występ Olgi Tokarczuk zamieszczając prześmiewczy wpis w mediach społecznościowych. "Pani Olga T.: obserwuje falę emigracji z Polski, polska literatura była pisana głównie przez mężczyzn [co jest złe], ponadto nie uwzględnia osób LGBT, atak konserwatyzmu chce wstawić kobiety w XIX w., Elon Musk jest niemoralny, bo poleciał w kosmos" - napisała Ogórek.

Do wpisu dołączyła emotikony rechotu. Niestety to nie Oldze Tokarczuk oberwało się najbardziej, ale samej Magdalenie Ogórek. Wiele osób zarzuciło jej, że wyrwała z kontekstu wypowiedzi noblistki i do tego je przeinaczyła, a do tego kompletnie niczego nie zrozumiała. Wypomnieli Ogórek, że pracuje w TVP, która atakuje nie tylko przeciwników politycznych rządu, ale także osoby należące do społeczności LGBT.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Słowa Rzecznika Praw Dziecka wywołały prawdziwą burzę. Politycy domagają się jego dymisji. Z jakiego powodu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Szpak znów totalnie zaskoczył swoich fanów. Zdecydował się na bardzo nietypowy krok w swoim wyglądzie. Nie wszystkim się to spodoba

O tym się mówi: Sam jej widok na niebie wywołuje wielką grozę. W środę pojawiła się nad Polską. Czym jest superkomórka burzowa i jak powstaje? Eksperci odpowiadają