Jak podaje portal "Lelum", parczewska policja poinformowała o bohaterskim rodzeństwie, których zimna krew i szybka reakcja pozwoliła uratować ich mamę. Kiedy kobieta zemdlała, jej 7-letni syn i 12-letnia córka stanęli na wysokości zadania.

Dzieci uratowały swoją mamę

Media obiegła niezwykle poruszająca historia rodzeństwa, które zachowując zimną krew ruszyło na pomoc swojej 40-letniej mamie, która niespodziewanie zemdlała. Cała sytuacja miała miejsce we wtorkowy wieczór, około godziny 20. 12-latka i 7-latek byli razem sami z mamą w domu. Ich tata był jeszcze w pracy.

Kiedy kobieta zemdlała, dzieci nie wpadły w panikę ale zachowały się jak prawdziwi specjaliści. Córka od razu zajęła się mamą, a w tym samym czasie jej syn wybierał numer alarmowy. W czasie rozmowy powiedział dyspozytorowi, że jego mama straciła przytomność i podał dokładny adres.

Pod wskazany adres natychmiast został skierowany patrol interwencyjny oraz medycy. Do domu zdążył w tym czasie dotrzeć również tata, który przejął opiekę nad swoimi bohaterskimi dziećmi. Cała historia skończyła się dobrze i kobieta na czas otrzymała niezbędną pomoc.

Rodzeństwo/Pixabay
Rodzeństwo/Pixabay
Rodzeństwo/Pixabay

O tym warto rozmawiać

Funkcjonariusze policji przekonują, że warto rozmawiać z dziećmi na temat udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacjach kryzysowych. Sami policjanci często pojawiają się w szkołach i poprzez zabawę wpajają najmłodszym najważniejsze informacje.

Mowa tu o ważnych numerach alarmowych i sytuacjach, w jakich dziecko powinno ich użyć. Jest to niezwykle ważne, bo może się okazać, że to właśnie nasze dzieci okażą się dla nas jedyną szansą na uzyskanie pomocy.

Numer alarmowy/YouTube @TV SudeckaPl
Numer alarmowy/YouTube @TV SudeckaPl
Numer alarmowy/YouTube @TV SudeckaPl

Wam też zaimponowało zachowanie dzieci?

To też może cię zainteresować: Podwyżki dla emerytów i rencistów w 2022 roku mogą zaskoczyć! Ile wyniesie przyszłoroczna waloryzacja świadczeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znana dziennikarka postanowiła mocno dopiec swojemu byłemu mężowi! Co takiego powiedziała Monika Richardson

O tym się mówi: Polski Ład. Rząd ujawnia szczegóły Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Wiadomo jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać 12 tysięcy złotych na dziecko