Polska w ostatnich dniach mierzy się z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Jak podaje portal "Goniec", nad województwem małopolskim przeszła wczoraj jedna z wielu burz. Jednemu z użytkowników Facebooku, udało się uchwycić na zdjęciu aż sześć piorunów uderzających w tym samym czasie. Zdjęcie robi piorunujące wrażenie!

Burze nad Polską

Zarówno nad samym Chrzanowem, jak i nad powiatem chrzanowskim (Małopolska) przeszła potężna burza. Żywioł pozostawił po sobie spore zniszczenia. Drogi były nieprzejezdne po tym, jak spadały na nie powalone konary. Wiatr zrywał również linie energetyczne pozbawiając mieszkańców dostępu do energii elektrycznej.

Choć burze są niewątpliwie groźnymi zjawiskami i budzą w nas respekt, to potrafią również zachwycić swoim pięknem. Ogromne wrażenie na internautach zrobiła fotografia opublikowana na Facebooku przez pana Łukasza Michalika. Udało mu się utrwalić w kadrze aż sześć błyskawic uderzających w tej samej chwili w Ziemię.

Zdjęcie, jak wskazują na to komentarze, zostało zrobione przy użyciu drona w czasie jego przelotu nad miejscowością Luszowice. Wielu facebookowiczów przyznaje, że obok tego ujęcia po prostu nie da się przejść obojętnie. Jest ono jednocześnie pokazem siły i majestaty natury oraz ekspresją tkwiącego w niej piękna.

Nawałnice wciąż groźne

Jak wskazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek 15 lipca burze mogą się pojawić na obszarze całego kraju. Najgroźniejsze zjawiska pogodowe mogą pojawić się jednak w północno-wschodniej części Polski. W czasie burz może spaść od 30 do 40 mm deszczu, a momentami nawet do 60 mm. Wiatr osiągnie prędkość od 100-110 km/h. Możliwy duży grad.

Burze możliwe są również w godzinach nocnych, choć nieco osłabną. Warto o tym pamiętać i zadbać o swoje bezpieczeństwo nie wychodząc w domu i zabiezpieczając znajdujące się na naszych balkonach rzeczy.

Jak podoba się wam zdjęcie sześciu piorunów?

To też może cię zainteresować: ZUS prowadzi masowe kontrole. Wielu osobom wstrzymano już wypłatę pieniędzy. Do kogo mogą zapukać urzędnicy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Burza słoneczna dotrze dziś do Ziemi. Co to dla nas oznacza? Czy stanowi dla nas zagrożenie

O tym się mówi: Mieszkańcy miasta nie zgadzają się na festiwal kolorów. Środowiska katolickie mówią wyraźne nie. Samorząd został zmuszony do podjęcia nowych decyzji