Jak podaje portal "Goniec", przykrej sytuacji Aleksander Kwaśniewski doświadczył w jednej z austriackich restauracji. O kulisach zdarzenia były prezydent opowiedział w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie "Gość Wydarzeń".

Aleksander Kwaśniewski nie został wpuszczony do jednej z restauracji

Przed kilkoma dniami Aleksander Kwaśniewski wrócił z Austrii, gdzie spotkał się z byłym austriackim kanclerzem. Obaj panowie postanowili zjeść wspólnie obiad w jednej z restauracji. W progu spotkała ich niemiła niespodzianka, bo pracownicy lokalu kategorycznie odmówili wpuszczenia do środka Kwaśniewskiego.

Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Rmf Fm
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Rmf Fm
Aleksander Kwaśniewki/YouTube @Rmf fm

Nie pomogło wtawiennictwo byłego kanclerza, kelnerzy konsekwentnie odmawiali mu wejścia. Z jakiego powodu? Jak się okazuje na przeszkodzie stanął brak możliwości okazania tzw. paszportu covidowego. Co prawda Aleksander Kwaśniewski posiada Unijny Certyfikat Covid zapisany w specjalnej aplikacji w telefonie, tyle że urządzenie zostało w hotelu. Konieczne było wrócenie się do hotelu po telefon.

Były prezydent zaznaczył, że absolutnie nie ma pretensji do pracowników restauracji. Jego zdanie osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie przeciw Covid-19 nie powinni decydować się na wyjścia do lokali świadczących usługi gastronomiczne.

Przypomnijmy, Aleksander Kwaśniewski i jego żona, mają za sobą zarówno przejście Covid-19, jak i szczepienie. Choroba skończyła się u niego hospitalizacją i ciągnącymi się kilka miesięcy problemami ze zdrowiem. Dlatego były prezydent zaapelował do Polaków, żeby się szczepili.

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie przeciw Covid-19/YouTube @WP

"Apeluję do odpowiedzialności. Jesteśmy członkami zbiorowości, ponosimy odpowiedzialność, za rodzinę, bliskich, kolegów. Do diabła, nie możemy być takimi egoistami" - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Aleksander Kwaśniewski.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Obecny Minister Zdrowia nie może narzekać na zarobki? Jak wyglądają finanse Adama Niedzielskiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy to kolejna, duża wpadka w programie „Pytanie na śniadanie”? Widzowie byli mocno zniesmaczeni poruszonym tematem

O tym się mówi: Potwierdzono obecność wariantu Lambda w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia odnotowało pierwsze trzy przypadki. Wiadomo czym się różni od reszty