W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się wiele wyjątkowych roślin. Jedną z nich jest Amorphophallus titanum, czyli dziwidło olbrzymie.

Niebawem dojdzie do niespotykanej nigdy wcześniej sytuacji w Polsce

Amorphophallus titanum, czyli dziwidło olbrzymie, jeszcze nigdy nie zakwitł na terenie naszego kraju i bardzo rzadko zakwita w Europie. Dlatego, gdy tylko taka sytuacja ma miejsce, tłumy miłośników tej rośliny pojawiają się w europejskich ogrodach botanicznych.

Dziwidło olbrzymie pochodzi z wilgotnego lasu równikowego Sumatry i jest największą rośliną tego rodzaju. Trzeba przyznać, że jego wygląd potrafi zachwycić.

Ten gigantyczny kwiat może mieć nawet 2 metry wysokości, 1,5 metra szerokości i ważyć aż 120 kg.

Ten widok zapiera dech w piersiach

Pracownicy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego zachęcają do częstych odwiedzin, ponieważ Amorphophallus titanum, czyli dziwidło olbrzymie, może zakwitnąć w każdym momencie, a taka sytuacja szybko się nie powtórzy.

Co ciekawe, roślina trafiła do warszawskiego ogrodu całkiem przypadkowo. Dziwidło do Polski sprowadził pan Grzegorz, który niestety nie miał możliwości na zapewnienie mu dobrych warunków. Roślina jest dość wymagająca.

Dziwidło olbrzymie znajduje się w szklarni Tropikalnej w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego i można ją oglądać od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 15.00 oraz w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 20.00.

Oto widok kwitnącego dziwadła olbrzymiego w ogrodzie botanicznym w Chicago:

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO