Wiosenny okres to z reguły czas przygotowań, a później organizacji pierwszych komunii. W 2020 roku tak się jednak nie stało – ze względu na pandemię koronawirusa sakramenty zostały przełożone.

Choć od tego czasu minął już niemal rok, COVID-19 nadal nie odpuszcza. Czy tegoroczne komunie także są zagrożone? Czy można liczyć na to, że odbędą się w terminie?

Pierwsze komunie – kiedy się odbędą?

Portal Lelum zauważa, że pandemia nas nie rozpieszcza i ciężko jest cokolwiek zaplanować. Zmartwieni rodzice zastanawiają się, czy ich dzieci pójdą w tym roku do komunii. Nie jest tajemnicą, że po sakramencie zawsze organizowało się choć niewielkie przyjęcia, tymczasem teraz nie jest to możliwe.

Komunia. Źródło: Youtube Łuki cr
Komunia. Źródło: Youtube Łuki cr

Co sądzą specjaliści? Jak i kiedy powinny odbywać się komunie? Są już pierwsze komentarze.

Łódzka Kuria Metropolitalna orzekła, że komunie mogą odbywać się w planowanym terminie, z zastrzeżeniem, że należy przestrzegać wszystkich przepisów sanitarnych.

Niektóre parafie przełożyły komunie na czerwiec, inne – na wrzesień. Część postanowiła umawiać komunie indywidualnie, na różne terminy. Dzieci i rodzice są pełni niepewności – chcieli, by to wszystko wyglądało inaczej.

Zdaniem specjalistów należy pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego, czyli 1,5-metrowego dystansu społecznego oraz limitu 1 osoby na 20 metrów kwadratowych.

Komunia. Źródło: Youtube Łuki cr
Komunia. Źródło: Youtube Łuki cr

Z racji faktu, że na przyjęciu jest to niemal niemożliwe, może lepiej w tym roku darować sobie huczne imprezy – jeszcze przyjdzie na nie czas.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZA DWA MIESIĄCE W ŻYCIE WCHODZI WAŻNY DLA POLSKICH KIEROWCÓW PRZEPIS. TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, BO ZA GROZI ZA TO MANDAT. CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, JEŚLI NIE PRZESTRZEGAJĄ PEWNEGO PRZEPISU. W TYM PRZYPADKU MOŻE CZEKAĆ WYSOKI MANDAT. MOWA O KLATKACH SCHODOWYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY ZŁOŻYŁ WIĄŻĄCĄ OBIETNICĘ WBREW WOLI MEGHAN? CZY SZYKUJE SIĘ ZATEM KOLEJNY SKANDAL W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Z życia gwiazd: ZABRAKŁO WŚRÓD NAS WOKALISTKI UWIELBIANEGO PRZEZ POLAKÓW ZESPOŁU. PRZY ICH HITACH BAWIONO SIĘ W LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. ARTYSTKA MIAŁA 45 LAT