Profesor Krzysztof Simon to jeden z najsłynniejszych polskich lekarzy. Specjalista często zabiera głos w sprawie sytuacji w kraju, a jego słowa nie napawają optymizmem.

Lekarz chętnie dzieli się z Polakami swoimi spostrzeżeniami. Są one przeważnie trafne i, niestety, zwykle niezbyt dobre.

Prof. Krzysztof Simon o sytuacji w Polsce

Portal Fakt cytuje jego wypowiedź, w której twierdzi, że minie jeszcze kilka miesięcy, zanim Polska zacznie sobie radzić z pandemią. Jego zdaniem nastąpi to dopiero pod koniec roku, a obecną sytuację i skalę zarażeń nazywa „katastrofą”.

Prof. Krzysztof Simon. Źródło: Youtube MedExpress TV
Prof. Krzysztof Simon. Źródło: Youtube MedExpress TV

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że szczepienia wszystkich chętnych odbędą się maksymalnie do końca sierpnia. Jego zdaniem zaszczepionych będzie 20 mln osób. Jak podkreślił prof. Krzysztof Simon w swoim komentarzu – to realne, jeśli Polska będzie mogła liczyć na regularne dostawy, z którymi są problemy.

Minister Adam Niedzielski przyznał, że ostatni dynamiczny wzrost zachorowań mocno wpływa na sytuację w służbie zdrowia. Zdaniem prof. Krzysztofa Simona w naszym kraju panuje „stan wojny”, zauważa także, że większość Polaków zachowuje się nieodpowiedzialnie.

Prof. Krzysztof Simon. Źródło: Youtube Radio TOK FM
Prof. Krzysztof Simon. Źródło: Youtube Radio TOK FM

Wirusolog uważa, że COVID-19 już z nami pozostanie i będzie konieczność doszczepiania się. Zauważa, że sytuacja może się poprawić pod koniec roku, ale na pewno nie w sierpniu.

Dodaje także, że „katastrofę sami sobie zafundowaliśmy”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „SANATORIUM MIŁOŚCI 3”: JANINA I ZBYSZEK JEDNAK ZOSTALI PARĄ? STAŁO SIĘ JASNE, JAK POTOCZYŁO SIĘ ŻYCIE LUBIANYCH PRZEZ WIDZÓW UCZESTNIKÓW PROGRAMU TVP

O tym się mówi w Polsce: ODWAŻNA DECYZJA PARAFII W POLSCE. KSIĘŻA ZDECYDOWALI SIĘ NA NIETYPOWY KROK CHWILĘ PRZED WIELKANOCĄ. WIERNI NIE BĘDĄ MOGLI W OGÓLE WEJŚĆ DO KOŚCIOŁA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA ZORIENTOWAŁA SIĘ, ŻE SZNUREK NA KLAMCE AUTA NIE ZNALAZŁ SIĘ TAM BEZ POWODU. JEJ PRZERAŻENIE OKAZAŁO SIĘ SŁUSZNE

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI OTRZYMAŁ KIEPSKIE WIEŚCI! UWIELBIANY PIŁKARZ MA DRUZGOCĄCĄ DIAGNOZĘ LEKARZY. SZYKUJE SIĘ DŁUGA PRZERWA? NIE MA CO LICZYĆ NA REKORD