Donald Tusk jako były premier oraz członek Platformy Obywatelskiej ma na swoim koncie wiele przemówień, obietnic, sukcesów i porażek. Nikt jednak nie spodziewał się, że wycieknie takie nagranie z udziałem polityka.

Donald Tusk wygłaszał przemowę w kościele. Były premier złożył Polakom obietnicę

Nagranie, które ostatnio ujrzało światło dzienne, wstrząsnęło opinią publiczną. Mowa o fragmencie przemówienia Donalda Tuska, które wygłaszał w… kościele. To zdumiewające, a internauci nie mogą przestać się temu dziwić.

Donald Tusk. Źródło: Youtube naTemat.pl
Donald Tusk. Źródło: Youtube naTemat.pl

Super Express zauważa, że wspomniane nagranie nie spodoba się wielu osobom – szczególnie tym, którzy niespecjalnie przepadają za instytucją Kościoła, a także wyborcom opozycji.

Archiwalne, ostatnio przypomniane nagranie przedstawia byłego premiera Polski i szefa Rady Europejskiej w kościele. To zdumiewające – Donald Tusk, który na co dzień niewiele ma wspólnego z Kościołem i uważa, że potrzebny jest jego rozdział od państwa, przemówił w świątyni.

W krótkim fragmencie opublikowanym na Twitterze polityk złożył Polakom obietnicę, a także podziękował słowami „Bóg zapłać”.

Przeciwnicy Donalda Tuska i opozycji ironizują ze wspomnianego występu, który – co trzeba przyznać – jest dość zdumiewającym. Należy jednak pamiętać, że nagranie pochodzi sprzed dobrych kilka lat.

Odkopanie tego fragmentu może być odpowiedzią na wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który także przemówił w kościele – w trakcie mszy za zmarłą mamę. Trzeba przyznać, że prezes PiS powiedział wtedy trochę za dużo.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WYCIEKŁY ARCHIWALNE ZDJĘCIA WŁADIMIRA PUTINA I JEGO „TAJNEJ CÓRKI”. SPRAWA WSTRZĄSNĘŁA OPINIĄ PUBLICZNĄ, SĄ NIEMAL IDENTYCZNI

O tym się mówi w Polsce: OKO W OKO Z DZIKIEM. ZWIERZĘ WPADŁO DO DOMU I MOCNO POTURBOWAŁO KOBIETĘ. WSZYSTKO WYDARZYŁO SIĘ W DUŻYM POLSKIM MIEŚCIE

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA II POSIADA „WSTYDLIWE INWESTYCJE”, KTÓRE UKRYWAŁA PRZED ŚWIATEM. NA JAW WYCHODZĄ KOLEJNE SEKRETY RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Z życia gwiazd: BASIA KURDEJ-SZATAN MA JUŻ DOŚĆ. TA SYTUACJA CIĄGNIE SIĘ ZBYT DŁUGO. MAŁŻEŃSTWO STRACIŁO MNÓSTWO PIENIĘDZY I CZASU. O CZYM MOWA