Wydawać by się mogło, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest dość stabilna i nie zakłóca trwającego programu szczepień. I choć ten ostatni przedłuża się, niektórzy sądzili, że nie ma się o co martwić, bo koronawirus zbiera mniejsze żniwo.

Słowa polityków nie są jednak tak optymistyczne. Choć mówią oni o stabilizacji, nie ukrywają, że ten stan rzeczy może być tylko chwilowy. Właśnie dlatego sytuacja dotycząca obostrzeń jest dość niepewna.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera
Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube Kancelaria Premiera

Wrócą surowe przepisy?

Portal Pikio przypomina, że już 12 lutego zniesiona zostanie część obostrzeń. Jednak minister zdrowia Adam Niedzielski już teraz zapowiada, że z racji faktu, iż jest to ryzykowne posunięcie, specjaliści będą bacznie obserwować sytuację i w razie potrzeby dojdzie do powrotu surowszych obostrzeń.

Jak przyznał szef resortu, do przywrócenia teraz łagodzonych zasad dojdzie wtedy, gdy raporty dobowe zaczną wskazywać 10 tysięcy zakażeń dziennie.

Póki co od 12 lutego otwarte zostaną ośrodki kultury, m.in. kina, teatry, opery czy filharmonie, a także hotele. Wielu Polaków nie mogło się doczekać tego dnia.

Adam Niedzielski/ YouTube @Onet News
Adam Niedzielski/ YouTube @Onet News

Miłośników sportów zimowych ucieszy również fakt, że już 12 lutego – póki co „na próbę – otwarte zostaną także stoki. Wszystkie wymienione branże będą działać w zaostrzonym rygorze sanitarnym, jednak sam fakt ich odmrożenia to dobra informacja.

Otwarcia doczekają się również baseny (ale nie aquaparki) oraz zewnętrzne korty, boiska itd.

Adam Niedzielski wyznał, że rządzący „mają duszę na ramieniu”, odmrażając kolejne gałęzie gospodarki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WYCIEKŁY ARCHIWALNE ZDJĘCIA WŁADIMIRA PUTINA I JEGO „TAJNEJ CÓRKI”. SPRAWA WSTRZĄSNĘŁA OPINIĄ PUBLICZNĄ, SĄ NIEMAL IDENTYCZNI

O tym się mówi w Polsce: OKO W OKO Z DZIKIEM. ZWIERZĘ WPADŁO DO DOMU I MOCNO POTURBOWAŁO KOBIETĘ. WSZYSTKO WYDARZYŁO SIĘ W DUŻYM POLSKIM MIEŚCIE

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA II POSIADA „WSTYDLIWE INWESTYCJE”, KTÓRE UKRYWAŁA PRZED ŚWIATEM. NA JAW WYCHODZĄ KOLEJNE SEKRETY RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Z życia gwiazd: BASIA KURDEJ-SZATAN MA JUŻ DOŚĆ. TA SYTUACJA CIĄGNIE SIĘ ZBYT DŁUGO. MAŁŻEŃSTWO STRACIŁO MNÓSTWO PIENIĘDZY I CZASU. O CZYM MOWA