Jak informuje Fakt, od 15 stycznia zaszły zmiany w zasadach zgłaszania się na obowiązkową kwarantannę. Okazuje się, że czekają nas małe zmiany. O czym należy pamiętać?

Nowe zasady dla osób przekraczających polską granicę

Obowiązkowa dziesięciodniowa kwarantanna dotyczy każdego podróżnego, który przekroczył granicę polski. Jedynymi wyjątkami są pracownicy służb medycznych, którzy musieli pracować zagranicą, członkowie organizacji międzynarodowych i misji dyplomatycznych oraz ich rodziny, kierowcy pracujący w transporcie drogowym, doktoranci i studenci, którzy uczą się w Polsce.

Lekarze alarmują: liczba testów na koronawirusa jest niewystarczająca. Źródło: You Tube
Lekarze alarmują: liczba testów na koronawirusa jest niewystarczająca. Źródło: You Tube
Lekarze alarmują: liczba testów na koronawirusa jest niewystarczająca. Źródło: You Tube

Dziesięciodniowa kwarantanna obowiązująca po przekroczeniu granicy została wprowadzona 28 grudnia. Jak informuje Fakt, w ostatnim czasie zaszło jednak w tym zakresie kilka zmian.

Warto je znać, kara jest naprawdę sroga

Od 15 stycznia osoba, która przekroczyła granicę Polski musi sama zadzwonić na infolinię Głównego Inspektora Sanitarnego i zgłosić, że poddaje się kwarantannie po przyjeździe. Wtedy też musi podać wszystkie wymagane zgodnie z rozporządzeniem dane.

Jak dodaje adwokat z Kancelarii Wojarska Aleksiejuk & Wspólnicy w rozmowie z Newseria Biznes, takie zasady panują na granicach wewnętrznych krajów strefy Schengen.

Policja. screen:YouTube
Policja. screen:YouTube: KWP
Policja. screen:YouTube

W przypadku nie poddania się kwarantannie śmiałkom grozi kara grzywny w wysokości do 5 000 złotych lub kara nagany.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO