Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podali jaka pogoda czeka nas w lutym. Okazuje się, że nie będzie ona zbyt sprzyjająca. Czy nadchodzi zima stulecia?

IMGW ostrzega, prognozy nie są sprzyjające

Z danych podanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w lutym czeka nas duża niespodzianka. Zima na dobre zagości w naszym kraju. Ponadto nadchodzą do Polski dwie fale srogiego mrozu.

Mroźna fala może spowodować, że termometry wskażą w nocy od -15 stopni Celsjusza do nawet -30 stopni Celsjusza. Synoptycy zapewniają jednak, że tak srogi mróz będzie jedynie chwilowy.

Już niebawem zawita do nas prawdziwa zima! / YouTube
Już niebawem zawita do nas prawdziwa zima! / YouTube

Ekspert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapewnia jednak, że podczas pojawienia się surowej zimy, w większości regionów termometry wskażą jednak około -15 stopni Celsjusza nocą, jedynie w niektórych regionach temperatura będzie niższa.

Czy czekają nas obfite opady śniegu?

Zastanawiają jest również to, czy mrozom będą towarzyszyć obfite opady śniegu. Na szczęście mamy dobre informacje. Jak informuje Radio Zet, w lutym opady śniegu wyniosą od 20 do 45 mm. Czyli wartości te nie powinny przekroczyć normy.

Pogoda. Źródło: youtube.com
Pogoda. Źródło: youtube.com
Pogoda. Źródło: youtube.com

Synoptycy dodają jednak, że wyliczone wartości są z 26 stycznia, a w przeciągu kilku dni wszystko może się jeszcze zmienić. Warto jednak przygotować się na bardzo niskie temperatury. Myślicie, że nadejdą do nas mroźne noce?

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO