Drewniana łyżka znajduje się w każdej kuchni i jest nieodłącznym elementem gotowania. Używamy jej do smażenia oraz często do mieszania w garnkach, które można łatwo zarysować.

Jak się okazuje, drewno bardzo mocno wchłania wiele substancji. Niewiele jednak osób wie jak dokładnie je oczyścić. Zazwyczaj myjemy ją pod bieżącą wodą używając płynu lub po prostu w zmywarce. To jednak nie wystarczy.

Zaskakujący eksperyment

Swoim odkryciem odnośnie oczyszczania drewnianych elementów do gotowania podzieliła się ostatnio pewna Australijka.

Kobieta wykorzystała patent przedstawiony w tamtejszej edycji programu MasterChef i zdecydowała się włożyć łyżkę do wrzącej wody na około 20 minut.

W tym czasie uwolnione zostały płyny, które wcześniej wchłonęło drewno. Australijka była zaskoczona, jak brudna i tłusta okazała się woda, do której wcześniej włożyła łyżkę.

drewniane łyżki kuchenne
drewniane łyżki kuchenne
fot. screen YouTube / Szukamy Polski

Internauci w szoku

Efektami eksperymentu kobieta podzieliła się także w mediach społecznościowych zapowiadając również szybkie pozbycie się z domu tego sprzętu kuchennego.

Internauci byli zaskoczeni ponieważ łyżki po umyciu wydają się być czyste, a w rzeczywistości wcale takie nie są.

Jedyna porada to zamienienie drewnianej łyżki na taką wykonaną z silikonu, która jest łatwa do oczyszczenia i nie nasiąka.

„Są higieniczne, odporne na temperaturę i elastyczne, więc świetnie dostaną się w każdy zakamarek garnka i posłużą do wyjęcia resztek jedzenia z miski” — twierdzi znany kucharz Matt Preston.

Skorzystacie z tej sugestii?

Zobacz także: Gwiazda kina i telewizji odeszła przedwcześnie ale jej fani wciąż o niej nie zapomnieli. Historia Małgorzaty Braunek jest niepowtarzalna

Może cię zainteresować również: Agata Młynarska dzieli się wspomnieniami związanymi z WOŚP. Nikt nie spodziewał się takiego sukcesu

Na portalu Życie pisaliśmy także o: Księżna Kate ma nieprzeciętne rozwiązanie na spędzanie czasu z dziećmi. Rodzina królewska nie nudzi się w czasie kwarantanny. Co takiego robią