Okazuje się, że nie trzeba mieć wielkiej wprawy, by rozpoznać nieświeże mięso. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Kilka wskazówek zdecydowanie ułatwi nam zakup mięsa

Kupując mięso powinniśmy zwrócić uwagę na to w jakich warunkach jest ono przechowywane. Lodówka powinna być czysta i szczelnie zamknięta, a temperatura nie powinna być niższa od 4 stopni C.

Barwa mięsa powinna być jak najbardziej jednolita. Jeśli trafimy na kawałek mięsa o różnych kolorach powinniśmy być sceptyczni. Z pewnością szybko nie będzie nadawało się do spożycia.

Mięso. Źródło: youtube.com
Mięso. Źródło: youtube.com
Mięso. Źródło: youtube.com

Należy również unikać mięsa w odcieniach szarości, bo może to świadczyć o tym, że leży ono w sklepie już jakiś czas. Sceptycznie podchodźmy do mięsa jasnego, rozbielonego, gdyż mogło zostać poddane płukane w soli, by je nieco odświeżyć.

Dzięki tym wskazówkom zawsze kupisz świeże i smaczne mięso

Równie ważny jest zapach mięsa. Jeśli jego zapach jest słodkawy, lepiej go nie kupować. Świeże mięso bez dodatków nigdy nie będzie wydzielało właśnie takiego zapachu. Nie decydujmy się również na zakup, jeśli zapach mięsa jest kwaśny, stęchły i ostry.

Szczególną uwagę należy także zwrócić na mięsa marynowane, w których zastosowano mocne przyprawy. Może się okazać, że użyto ich do stłumienia zapachu np. związanego z procesami gnilnymi.

Mięso. Źródło: youtube.com
Mięso. Źródło: youtube.com
Mięso. Źródło: youtube.com

Co do konsystencji, świeże mięso zawsze powinno być sprężyste i elastyczne. Jeśli dotkniemy je przez folię powinno szybko wrócić do swojego pierwotnego kształtu.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO