W ostatnim czasie rząd wprowadził podatek cukrowy. Okazuje się, że nie tylko ceny słodyczy pójdą w górę. Wysokość mandatów również może wzrosnąć.

Rządzący działają bez skrupułów

Podatek cukrowy stał się faktem. Nie da się ukryć, że Polacy są mocno zaniepokojeni dość gwałtownym wzrostem cen, jakie obserwujemy w naszym kraju od kilku dni.

Jak wiadomo, podwyżki te są dość znaczące. Niektóre napoje podrożały bowiem o kilkadziesiąt procent. Co na ten temat twierdzi premier Mateusz Morawiecki?

Zdaniem premiera główną motywacją, która spowodowała wprowadzenie podatku cukrowego było tylko i wyłącznie zadbanie o zdrowie Polaków. Jak przyznał, nie ma tutaj żadnego ukrytego celu fiskalnego.

Premier Mateusz Morawiecki / YouTube:  Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki / YouTube: Kancelaria Premiera

Ponadto polityk argumentował wprowadzenie podatku cukrowego faktem, że większość krajów europejskich już jakiś czas temu zdecydowała się na ten krok. Jak jednak wiemy, m.in. w Niemczech czy Stanach Zjednoczonych ceny napojów słodzonych są o wiele niższe, niż w naszym kraju.

Podwyżka mandatów jest gigantyczna i boleśnie uderzy po kieszeniach

Jak informuje portal superbiz.se.pl, możliwe, że w górą pójdą również kwoty mandatów. W Sejmie procedowana jest właśnie ustawa, wedle której kwota mandatu nie może być wyższa od pięciokrotnej wysokości płacy minimalnej.

Wychodzi na to, że za niektóre przewinienia można maksymalnie zapłacić aż… 14 tysięcy złotych! Dotychczas najwyższy mandat może wynosić 5,6 tysiąca złotych.

Mandat karny YouTube
Mandat karnt YouTube

Oczywiście zgadzamy się z faktem, że kara powinna być bolesna. W końcu ukarany musi mieć nauczkę i nie dokonywać podobnych przewinień w przyszłości.

Niepokojący jest jednak fakt, że rządzący szukają coraz to nowszych sposób na, wspomnianej przez opozycję, gigantycznej dziury w państwowym budżecie.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO