Dziś – 17 stycznia, obchodzimy ósmą rocznice odejścia matki braci Kaczyńskich - Jadwigi Kaczyńskiej, kobiety o tak ogromnej sile, którą ciężko sobie wyobrazić.

Osiem lat temu odeszła matka braci Kaczyńskich

Jak wspominał mamę Jarosław Kaczyński, była niesamowitą osobą – inteligentną, troskliwą i niezwykle dobrą. Pani Jadwiga Kaczyńska w momencie tragedii z dnia 10 kwietnia 2010 roku, przebywała w szpitalu.

Kobieta nie posiadała wówczas pełnej świadomości, odzyskała ją pod koniec maja. Wtedy to, przed Jarosławem Kaczyńskim stanęło ogromne zadania. Musiał powiedzieć matce o śmierci jej dziecka.

Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Kiedy Jarosław Kaczyński wyznał matce prawdę, ta – przygotowana przeczuciami, przyjęła ją ze spokojem. Nigdy jednak nie pogodziła się ze stratą ukochanego syna i synowej.

Jak wyznała Jadwiga Kaczyńska, nie chciała alby syn leciał do Rosji. Jak sama stwierdziła, Rosji zwyczajnie się bała.

Młodość kobiety była pełna niespodzianek

W 2010 roku kobieta opowiedziała o tym, jak poznała ojca braci Kaczyńskich. Okazuje się, że była to miłość od pierwszego wejrzenia.

Pani Jadwiga i Rajmund poznali się na balu na Politechnice Warszawskiej. Co ciekawe, pani Jadwiga przyszła na ten bal ze swoim narzeczonym, Leszkiem.

Jednak uczucie, które narodziło się pomiędzy nią i Rajmundem było niezwykle silne. Z balu wyszła już ze swoim przyszłym mężem. Mało tego, kolejnego dnia Rajmund przedstawił się rodzicom kobiety.

Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info

Jadwigę czekało jeszcze jedno zadanie – zerwanie zaręczyn z Leszkiem. Kobieta do śmierci powtarzała, że wyrządziła byłemu narzeczonemu ogromną krzywdę. Jednak miłość nie wybiera, a prawdziwym uczuciem pani Jadwiga darzyła właśnie Rajmunda.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO