Abonament RTV nie będzie likwidowany – jak się okazało, ta informacja była tylko nieprawdziwą pogłoską. Rząd planuje utrzymanie abonamentu, a do tego jego cena w 2021 roku wzrosła.

Obowiązkowa opłata od 2021 roku ponownie wzrosła

Niestety właściciele odbiorników radiowych i telewizyjnych muszą przygotować się na większe wydatki. Opłata abonamentowa jest uiszczana za posiadanie odbiornika pozwalającego na odbiór sygnału telewizyjnego lub radiowego.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o podniesieniu wysokości abonamentu radiowo-telewizyjnego. Na jakie kwoty musimy być przygotowani?

Telewizor/ YouTube @Kapsologicznie
Telewizor/ YouTube @Kapsologicznie

Za użytkowanie odbiornika radiowego zapłacimy 7,50 zł miesięcznie, zaś za telewizor 24,50 zł. Jeśli zdecydujemy się na opłatę za dwa miesiące z góry, radio będzie nas kosztowało 14,60 zł, a telewizor 47,50.

Polacy mocno odczują tą podwyżkę

Trzymiesięczna opłata za radio wyniesie 21,60 zł zaś za telewizor 70,60 zł. Opłata za pół roku to koszt 42,80 zł (odbiornik radiowy) i 139,70 zł (telewizor). Abonament RTV możemy zapłacić także za rok z góry, co będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia opłaty 81,00 zł za radio oraz 264,60 zł za telewizor.

Opłatę abonamentową należy uiścić z góry do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Co ważne liczy się dzień wpłaty, a nie moment wpłynięcia pieniędzy na konto bankowo Poczty Polskiej.

Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/screen Youtube @Czas to pieniądz

Osoby, które zdecydują się na uregulowanie opłat za cały rok do 25 stycznia 2021 roku, będą mogły liczyć na specjalną, 10-procentową zniżkę.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO