Osoby, które korzystają z projektu Domowej Opieki Medycznej, musza się zapoznać z ważnym komunikatem przekazanym przez Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał informację za pomocą mediów społecznościowych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat

Program Domowej Opieki Medycznej został wprowadzony w naszym kraju ze względu na dużą liczbę chorych na COVID-19. Program ma umożliwić stałe monitorowanie stanu zdrowia pacjentów.

Wdrożony przez Ministerstwo Zdrowia program wykorzystuje między innymi pulsoksymetr, które mają być narzędziem diagnostycznym, oraz aplikację PulsoCare do sprawdzania danych pacjentów.

Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com

Program Domowej Opieki Medycznej znacząco usprawnia pracę lekarzy oraz wpływa na bezpieczeństwo Polaków. Jak się można domyślić, by dołączyć do akcji trzeba mieć dostęp do Internetu.

Nie wszyscy Polacy mają jednak taką szansę. Na szczęście resort zdrowia wpadł na kolejny pomysł i w programie Domowej Opieki medycznej można również używać telefonów stacjonarnych.

Polacy muszą się do niego dostosować

Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, w przypadku korzystania z telefonu stacjonarnego, pacjent powinien zadzwonić na infolinię programu DOM i przekazać swoje pomiary z pulsoksymetru podczas rozmowy z automatyczną infolinią.

Osoby, które ukończyły 55 lat są automatycznie włączone do programu DOM. Gsy otrzymają oni pozytywny test na koronawirusa, jeden z pracowników Poczty Polskiej dostarczy im potrzebny pulsoksymetr.

Do programu Domowej Opieki Medycznej automatycznie włączeni są pacjenci z COVID-19, którzy ukończyli 55 lat. Po uzyskaniu przez nich pozytywnego testu na obecność koronawirusa, pracownik Poczty Polskiej dostarczy im pulsoksymetr.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO