Toruńska diecezja przekazała bardzo smutną wiadomość. 1 stycznia 2021 roku zmarł ksiądz Bolesław Lichnerowicz z parafii św. Katarzyny w Brodnicy. Duchowny walczył o swoje zdrowie od listopada.

W Nowy Rok odszedł znany polski duchowny

Jak donosi Super Express, ksiądz Bolesław Lichnerowicz pod koniec listopada walczył z koronawirusem. Jego stan był poważny, jednak udało mu się pokonać chorobę i opuścił oddział covidowy jako ozdrowieniec.

Jego stan zdrowia nie był jednak jeszcze stabilny, dlatego duchowny został w placówce. Po kilku dniach trafił do zakładu opiekuńczego.

Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com

Organizm księdza Bolesława Licherowicza nie poradził sobie jednak z powikłaniami po COVID-19. W Nowy Rok, 1 stycznia 2021 roku, w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym podległym szpitalowi, przy ul. Wyspiańskiego, duchowny zmarł. Miał 86 lat.

Smutną informację przekazała diecezja toruńska

Informacja o śmierci księdza Bolesława Licherowicza bardzo zasmuciła parafian. Msza pogrzebowa odbędą się 5 stycznia o godz. 13.00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy, a poprowadzi ją biskup Wiesław Śmigla.

Zmarł znany duchowny/Youtube
Zmarł znany duchowny/Youtube

Na godzinę 12:15 zaplanowana jest modlitwa różańcowa za duszę zmarłego księdza Bolesława Licherowicza. Duchowny zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO