Już jutro Sylwester, czyli bal, na który niektórzy czekali niemalże cały rok. W tym radosnym zamieszaniu nie można jednak zapominać o… koronawirusie. Niestety w tym roku da się we znaki. Wszystko przez pandemię.

Aktualnie w Polsce sytuacja jest niepewna. Póki co wszelkie obostrzenia związane z sylwestrem są z grubsza znane jednak w dalszym ciągu budzą pewne niepewności. Wielu Polaków liczy na to, że rząd zniesie zakaz zgromadzeń i możliwe będzie zorganizowanie sylwestra w gronie szerszym niż kilka osób.

Sylwester/ screen YT
Sylwester/ screen YT
Sylwester/ screen YT

Sylwester 2020. Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń

W środę 30 grudnia miała miejsce konferencja prasowa rządu. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się rozwiać wszelkie wątpliwości Polaków. W kraju zastanawiano się w jaki sposób będzie sprawdzane oraz karane nieprzestrzeganie obostrzeń. Morawiecki rozwiał wszelkie wątpliwości. Już wiadomo czego możemy się spodziewać.

Okazuje się, ze wprowadzone jeszcze przed świętami sylwestrowe obostrzenie zakładające godzinę policyjną miedzy 19. 00 31 grudnia a 6.:00 1 stycznia jest niezgodne z prawem. W efekcie premier Morawiecki przyznał się wówczas do tego, ze wprowadzone przez niego rozporządzenie nie ma podstaw prawnych i jest niezgodne z konstytucją, jednak zaapelował do Polaków o zachowanie rozwagi i pozostanie w domach.

Jak powiedział podczas środowej konferencji Morawiecki, jeśli będziemy przestrzegali jego zaleceń tak skutecznie jak robiliśmy to podczas wiosennego lockdownu z pewnością przyniesie to zamierzone skutki i liczba zachorowań znacznie zmaleje.

Jak jednak powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker policja będzie mogła karać za nieprzestrzeganie obostrzeń w sylwestra. Co ciekawe to, czy otrzymamy mandat czy tez nie zależało będzie od dobrej woli funkcjonariusza.

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA! DATA NIE JEST TUTAJ PRZYPADKIEM. CHODZI O MOŻLIWĄ NOWĄ PANDEMIĘ. ŚWIAT ZADRŻAŁ W POSADACH

O tym się mówi w Polsce: POGODA W ŚRODĘ MOCNO ZASKOCZY POLAKÓW! NAGLE DOJDZIE DO DIAMETRALNYCH ZMIAN, A ŚNIEG I GOŁOLEDŹ TO TYLKO POCZĄTEK. CZEKA NAS COŚ NIESPODZIEWANEGO

O tym się mówi na świecie: CZY KRÓLOWA ELŻBIETA II ZMIERZA DO KOŃCA SWOJEGO PANOWANIA? MONARCHINI ODBYŁA WAŻNE SPOTKANIE ZE SWOJĄ RODZINĄ. JAKIE KROKI ZOSTAŁY PODJĘTE

Z życia gwiazd: CO KRYJE SIĘ WE WNĘTRZACH DOMU KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? PRAWDA WYSZŁA NA JAW. NIEWIELE OSÓB CHCIAŁOBY SIĘ TAM ZNALEŹĆ. NIEPOKOJĄCE ZNALEZISKA