Co jakiś czas głośno robi się o kolejnych dodatkach i programach, które mają za zadanie pomóc potrzebującym Polakom. Teraz warto przypomnieć o możliwości otrzymania dodatku w postaci 1500 zł. Wystarczy spełnić odpowiednie warunki i nie zapomnieć o złożeniu wniosku w terminie.

Czasu jest już naprawdę mało – należy wnioskować o dodatek do 30 grudnia, a więc termin minie lada moment. Portal Radio Zet zauważą, kto może złożyć wniosek o zapomogę.

Waloryzacja, emerytury, pieniądze. Screen YouTube  Aktualności 360
Waloryzacja, emerytury, pieniądze. Screen YouTube Aktualności 360

Dodatkowe pieniądze dla wybranych rodziców

O sprawie poinformowało ministerstwo rolnictwa. Część rodziców może otrzymać 1500 plus. Spora pomoc przysługuje wybranym, którzy spełnią pewne warunki. Pieniądze będą mogły zostać przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego.

Pieniądze trafią do dzieci części rolników z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Już dziś, 30 grudnia, mija termin składania wniosków. Trzeba zrobić to jak najszybciej.

Gotówkę można wykorzystać na zakup komputera stacjonarnego bądź laptopa, oprogramowania i sprzętu peryferyjnego, tj. myszki, ładowarki do laptopa i klawiatury.

Warunkiem jest kupienie sprzętu w terminie między 10 grudnia 2020 a 31 marca 2021. Gdzie składać wnioski? Należy zgłosić się do biura powiatowego ARiMR.

Pieniądze przysługują osobom, które mają co najmniej dwoje niepełnoletnich, uczących się w roku szkolnym 2020/2021 dzieci. Co ważne, miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym w 2019 roku nie może być wyższy niż 1200 zł.

Pieniądze/screen Youtube @serialetvp
Pieniądze/screen Youtube @serialetvp

Póki co do ARiMR dotarło niespełna 24 tys. wniosków. Co ważne, pieniądze mogą dostać jedynie rodzice, którzy przez ostatnie trzy lata nie otrzymały żadnych dofinansowań ani zwrotów kosztów od państwa czy organizacji pozarządowych przy podobnych wydatkach.

Poza wnioskiem należy złożyć także kopie decyzji, w których ustalono wymiar podatku rolnego za 2019 rok, a także ksero zeznań podatkowych za rok 2019 oraz, jeśli sprzęt komputerowy został kupiony przed jego złożeniem, fakturę kupna.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA! DATA NIE JEST TUTAJ PRZYPADKIEM. CHODZI O MOŻLIWĄ NOWĄ PANDEMIĘ. ŚWIAT ZADRŻAŁ W POSADACH

O tym się mówi w Polsce: POGODA W ŚRODĘ MOCNO ZASKOCZY POLAKÓW! NAGLE DOJDZIE DO DIAMETRALNYCH ZMIAN, A ŚNIEG I GOŁOLEDŹ TO TYLKO POCZĄTEK. CZEKA NAS COŚ NIESPODZIEWANEGO

O tym się mówi na świecie: CZY KRÓLOWA ELŻBIETA II ZMIERZA DO KOŃCA SWOJEGO PANOWANIA? MONARCHINI ODBYŁA WAŻNE SPOTKANIE ZE SWOJĄ RODZINĄ. JAKIE KROKI ZOSTAŁY PODJĘTE

Z życia gwiazd: CO KRYJE SIĘ WE WNĘTRZACH DOMU KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? PRAWDA WYSZŁA NA JAW. NIEWIELE OSÓB CHCIAŁOBY SIĘ TAM ZNALEŹĆ. NIEPOKOJĄCE ZNALEZISKA