28 grudnia w życie weszły najnowsze obostrzenia, które jeszcze bardziej zaostrzają i tak surowe przepisy. Wstępnie mają one obowiązywać do 17 stycznia. Najnowsze przepisy budzą wiele emocji, mają swoich zwolenników oraz przeciwników.

Portal WP postanowił dotrzeć do samego rzecznika rządu, Piotra Mullera, który skomentował sprawę. Co sądzi o wprowadzonych zasadach i kiedy nieco zelżeją? Co z programem szczepień?

Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio

Piotr Muller o obostrzeniach i szczepieniach

Piotr Muller zajął stanowisko między innymi w sprawie godziny policyjnej, która będzie obowiązywała w sylwestra 2020/2021. Jak zapowiedział rzecznik rządu, należy pamiętać o byciu odpowiedzialnym.

Dodał także, że funkcjonariusze policji będą karali osoby, które nie zastosują się do zakazu przemieszczania, mandatami, które są zgodne z polskimi przepisami. Zastrzega, że wysokość mandatu będzie zależna od policjanta, jednak nie jest powiedziane, że będzie to kara administracyjna, która wyniesie aż 30 tys. zł.

Wyjaśniał, że trzeba zachować zdrowy rozsądek i odpowiedzialne podejście, by ograniczyć transmisję koronawirusa, a przepisy mają pomóc w zastosowaniu tych zasad w praktyce. Tłumaczy także, że już niebawem może dojść do złagodzenia niektórych obostrzeń, ale jego zdaniem nastąpi to najszybciej po 17 stycznia, choć informacje poznamy około 10 stycznia.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio

Wyjaśniał również, że szczepienia będą odbywać się „na zakładkę”, czyli po szczepieniu medyków nie będzie przerwy aż do ostatniej osoby – w międzyczasie panaceum będzie podawane kolejnym grupom.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA! DATA NIE JEST TUTAJ PRZYPADKIEM. CHODZI O MOŻLIWĄ NOWĄ PANDEMIĘ. ŚWIAT ZADRŻAŁ W POSADACH

O tym się mówi w Polsce: POGODA W ŚRODĘ MOCNO ZASKOCZY POLAKÓW! NAGLE DOJDZIE DO DIAMETRALNYCH ZMIAN, A ŚNIEG I GOŁOLEDŹ TO TYLKO POCZĄTEK. CZEKA NAS COŚ NIESPODZIEWANEGO

O tym się mówi na świecie: CZY KRÓLOWA ELŻBIETA II ZMIERZA DO KOŃCA SWOJEGO PANOWANIA? MONARCHINI ODBYŁA WAŻNE SPOTKANIE ZE SWOJĄ RODZINĄ. JAKIE KROKI ZOSTAŁY PODJĘTE

Z życia gwiazd: CO KRYJE SIĘ WE WNĘTRZACH DOMU KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? PRAWDA WYSZŁA NA JAW. NIEWIELE OSÓB CHCIAŁOBY SIĘ TAM ZNALEŹĆ. NIEPOKOJĄCE ZNALEZISKA