Zmiany w egzaminie ósmoklasisty

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych zastanawiali się, jak będzie wyglądał ich egzamin, który ma im otworzyć drzwi do szkół licealnych i technicznych. Jak podaje portal "Pikio", minister edukacji Przemysław Czarnek już podjął decyzję, która może ucieszyć młodzież. Ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązek nauki zdalnej, która jest mniej efektywna niż ta w trybie stacjonarnym, z listy obowiązkowych lektur wyrzucono kilka ważnych pozycji.

Mowa między innymi o: "Trenach" Kochanowskiego, "Sonetach krymskich" Mickiewicza, "Syzyfowych pracach" Żeromskiego czy "Artyście" Mrożka.

Szkoła z TVP.  Screen: YouTube
Szkoła z TVP. Screen: YouTube
Szkoła z TVP. Screen: YouTube

Okazuje się jednak, że tegoroczni maturzyści nie mogą liczyć na podobną dyspensę. Lista ich obowiązkowych lektur jest według ekspertów tak krótka, że nie można wyrzucić z niej kolejnych pozycji.

Zespoły zdecydowały, że ta lista nie ulegnie skróceniu. Głównie ze względu na to, że nie za bardzo byłoby, co skracać, bowiem w przypadku egzaminu maturalnego, który obejmuje to, co było omawiane w gimnazjum i to, co jest omawiane we wszystkich trzech klasach szkoły ponadgimnazjalnej, lektur obowiązkowych jest dosłownie kilka, a takich większych sześć.

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

To również może Cię zainteresować: PIERWSZA EDYCJA "BIG BROTHER". SKĄD WZIĄŁ SIĘ POMYSŁ NA REALITY SHOW. ZASKAKUJĄCE FAKTY

Zobacz także: NOWE OBOSTRZENIA WCHODZĄ W ŻYCIE JUŻ OD JUTRA. CO ZMIENI SIĘ W NASZYM CODZIENNYM FUNKCJONOWANIU