Jak przypomina portal Business Insider, przedsiębiorcy również w 2021 roku mogą płacić niższe składki. Wystarczy, że skorzystają z „Małego ZUS Plus”. Jakie warunki muszą spełnić?

Przedsiębiorcy mają szanse na niższe składki

Mały ZUS Plus to wielka ulga dla małych firm. Przedsiębiorstwa, które prowadzą biznes na mniejszą skalę mogą skorzystać z tego uprawnienia i płacić znacznie niższe składki.

Jak zdradził dla ISBNews wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Marek Niedużak, w 2020 roku ponad 280 tys. małych firm skorzystało z „Małego ZUS-u Plus”.

Jednak program ma również swoje minusy. Przedsiębiorcy korzystający z „Mały ZUS Plus” muszą liczyć się z faktem, że ich emerytury również będą niższe.

Jakie warunki muszą spełnić przedsiębiorcy?

Przedsiębiorcy, którzy jednak zdecydują się na płacenie niższych składek, muszą spełnić również pewne warunki. Obniżona składka ZUS przysługuje właścicielom firm, którzy prowadzą działalność przez minimum 60 dni w roku oraz ich przychody nie przekroczyły 120 tys. złotych.

Z ulgi podatkowej nie mogą skorzystać firmy, których właściciele w 2020 roku rozliczali się za 2020 rok w formie karty podatkowej i tym samym skorzystali ze zwolnienia sprzedaży z podatku VAT.

Właściciele małych firm mogą składać wnioski o „Mały ZUS Plus” do 1 lutego 2021 roku. Na oficjalnej stronie ZUS-u można znaleźć dokładną instrukcję, jak to zrobić.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO