Uwaga! Najnowsze i niebywale ważne informacje o koronawirusie. Już niebawem zostaną zaszczepione pierwsze osoby w Polsce. Wiadomo, kto to będzie. To może być prawdziwy przełom w starciu z koronawirusem!

Dynamicznie rozprzestrzeniający się pandemia groźnego koronawirusa od wielu miesięcy zbiera swoje żniwo na całym świecie. W samej Polsce na COVID-19 zmarło aż 27 tysięcy osób. Ta dramatyczna sytuacja sprawiła, że od miesięcy trwają intensywne prace tysięcy naukowców nad stworzeniem szczepionki przeciwko tej nowej zarazie.

Po pojawieniu się oficjalnego komunikatu, iż owy preparat już znajduje się na rynku, niemal wszystkie kraje od razu zaczęły wykupywać szczepionkę - w Polsce pojawiła się wczoraj, 26 grudnia, a już dziś odbędzie się pierwsze szczepienie.

Pierwsze szczepienia w Polsce w szpitalu MSWiA w Warszawie

Już dziś w godzinach porannych odbędą się pierwsze szczepienia, które będą miały miejsce w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w stolicy.

Jak wynika z relacji dyrektora szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, pierwszą zaszczepioną osobą będzie Naczelna Pielęgniarka CSK MSWiA Alicja Jakubowska.

- Następnie zostanie zaszczepiony nasz dyrektor, pan profesor Waldemar Wierzba, a później ja, jako dyrektor medyczny szpitala zostanę zaszczepiony przez naczelną pielęgniarkę - mówi dr Artur Zaczyński.

Do Polski trafiło aktualnie 10 tysięcy dawek leku, a w najbliższych tygodniach ma pojawić się jeszcze 1,5 miliona dawek.