Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express", już niebawem mają się rozpocząć w naszym kraju szczepienia przeciwko wierusowi SARS-CoV-2. W poniedziałek 14 grudnia odbyło się w Pałacu Prezydenckim spotkanie, w którym poza głową państwa udział wzięli premier Mateusz Morawiecki oraz szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski. Prezydent zajął w kwestii szczepień jednoznaczne stanowisko. Jakie?

Stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie szczepień

Po spotkaniu, do jakiego doszło dziś w Pałacu Prezydenckim, głos w sprawie szczepień na koronawirusa zabrał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch. Jego zdaniem prezydent Andrzej Duda jest orędownikiem i zwolennikiem Narodowego Programu Szczepień.

Dowodem na to ma być udostępniona w piątek publiczna dyskusja pomiędzy głową państwa i ekspertami, która miała być inauguracją kampanii promującej szczepienia. Prezydent w jej trakcie podkreślił, jak ważne jest jak najszersze prowadzenie szczepień na COVID-19.

Soloch zapowiedział, że Prezydent będzie aktywnie włączał sie w propagowanie szczepień na koronawierusa. Niebawem ma się również rozpocząć kampania przygotowana przez rząd. Szczepienia na Covid-19 były jednym z tematów poruszanych na poniedziałkowym spotkaniu prezydenta, premiera i szefa resortu zdrowia.

W trakcie spotkania Minister Zdrowia, Adam Niedzielski miał również zarekomendować przedłużenie obowiązujących obecnie restrykcji co najmniej do 17 stycznia. Ma to zapobiec trzeciej fali epidemii koronawirusa, która mogłaby się zbiec ze wzrostem zachorowań na grypę i przyczynić się do niewydolności służby zdrowia.

Andrzej Duda/ YouTube @Polsat News
Andrzej Duda/ YouTube @Polsat News
Andrzej Duda/ YouTube @Polsat News

Zaskoczyło was stanowisko Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: Agnieszka Woźniak-Starak nie ukrywa swojego oburzenia tym, co dzieje się na polskich ulicach. Padły naprawdę mocne słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 13 grudnia bieżącego roku przebudziła się Etna. Czy to znak, by jednak zacząć się szykować na nadejście Trzech Dni Ciemności

O tym się mówi: Anna i Robert Lewandowski pokazali zdjęcie z Laurą. Internauci zauważyli coś dziwnego. Co się stało