Jak podaje portal "Pikio", szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski przekazał po spotkaniu z premierem i prezydentem złe informacje. Zapowiedział, że będzie rekomendował dalsze przedłużenie obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Wszyscy spodziewali się, że już od 28 grudnia zostaną one poluzowane, tymczasem szef resortu zdrowia chce aby obowiązywały jeszcze conajmniej do 17 stycznia.

Nie tego spodzieali się Polacy

Obecnie obowiązujące restrykcj będą obowiązywały do 28 grudnia. Wiele osób miało nadzieję, że po świętach przynajmniej część z nich zostanie poluzowana, a może zniesiona. Niestety wszelkie nadzieje na poprawę sytuacji rozwiał Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Co powiedział szef resortu zdrowia?

Niedzielski zapowiedział, że będzie rekomendował przedłużenie obowiązywania dotychczasowych restrykcji przynajmniej do 17 stycznia. Miałyby więc zostać utrzymane przez cały okres ferii, co zdaniem Niedzielskiego miałoby pomóc uniknąć trzeciej fali epidemii. Dodał, że wizja trzeciej fali jest jak najbardziej realna.

Adam Niedzielski/ YouTube @Polityka
Adam Niedzielski/ YouTube @Polityka
Adam Niedzielski/ YouTube @Polityka

Adam Niedzielski nie ukrywa, że przy obecnej liczbie zachorowań oscylującej w granicach 10 tys. zakażeń dziennie, trzecia fala mogłaby wykazać się "dużą eskalacją" i doprowadzić do "bardzo dużego obciążenia systemu zdrowotnego".

Koronawirus i grypa

W lutym i marcu mamy do czynienia ze wzrostem liczby chorych na grypę oraz przeziębienia. Stąd też kluczowe znaczenie dla resortu zdrowia ma utrzymanie liczby zakażeń koronawirusem na obecnym poziomie, co mają zapewnić obowiązujące obecnie obostrzenia.

Szczególne nadzieje na zniesienie obostrzeń mieli przedsiębiorcy, których działalność została mocno ograniczona lub całkowicie zawieszona. Jeśli zalecenia szefa resortu zdrowia zostaną wzięte pod uwagę w dalszym ciągu będą notowali straty lub znacznie mniejsze dochody.

Co sądzicie o możliwości przedłużenia obowiązujących obostrzeń?

To też może cię zainteresować: Danina solidarnościowa. Zapłacą nie tylko najbogatsi. Będzie to słono kosztowało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Waloryzacja emerytur i rent 2021. Ile wyniosą podwyżki. Czy będzie to rekordowy wzrost

O tym się mówi: Jacek Kurski podekscytowany zbliżającym się sylwestrem w TVP. Czy zdradził, jakie gwiazdy wystąpią na koncercie