Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Przewidują one warunki, które mogą sprzyjać niebezpiecznym zjawiskom meteorologicznym.

Wystąpienie tych zjawisk może być powodem wielu materialnych strat, a także bezpośrednim zagrożeniem zdrowia, a nawet życia mieszkańców. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców aż siedmiu województw i prosi o śledzenie komunikatów pogodowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla siedmiu województw

Jak podaje IMiGW, aż w siedmiu województwach w Polsce mogą wystąpić opady marznące. Przez to w tych miejscach jest możliwość powstania gołoledzi, która jest niezmiernie niebezpieczna dla kierowców.

Pogoda. Źródło: youtube.com
Pogoda. Źródło: youtube.com
Pogoda. Źródło: youtube.com

Alerty pierwszego stopnia dotyczą województw: podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego oraz części województw: mazowieckiego (alert nie dotyczy powiatów: gostyniński, płocki, Płock, sierpecki), małopolskiego (alert dotyczy jedynie powiatów: dąbrowskiego, tarnowskiego, Tarnów, gorlickiego, nowosądeckiego, Nowy Sącz), świętokrzyskiego (alert nie dotyczy powiatów: koneckiego, włoszczowskiego, jędrzejowskiego, pińczowskiego, kazimierskiego).

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będą obowiązywać do poniedziałku do godziny 9:00. Kierowcy są proszeni o wyjątkową ostrożność lub pozostanie w domach.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO