Wśród zarażonych koronawirusem jest jeden z lekarzy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi, dr Tomasz Karauda. Mężczyzna opowiedział o tym jak przechodzi chorobę w programie "Wstajesz i weekend” emitowanym na antenie TVN24.

Lekarz oddziału chorób płuc opowiedział o swoich objawach choroby SARS-CoV-2

Specjalista oddziału chorób płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi opowiedział jak przechodzi zakażenie koronawirusem. Okazuje się, że wcale nie jest łatwo.

Mężczyzna wyznał, że czuje się jakby był po ciężkim dyżurze w szpitalu. Jest zmęczony i brakuje mu siły na zrobienie podstawowych rzeczy.

W dniu nagrywania wypowiedzi dr Karauda przechodził piąty dzień choroby. Jak sam stwierdził – najgorsze dopiero przed nim. Najcięższe objawy pojawiają się między piątym, a siódmym dniem choroby.

Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com
Szpital. Źródło: youtube.com

Lekarzowi dokuczają bóle mięśni, głowy i klatki piersiowej. Ma jednak dużo szczęścia, bo jego stan jest stabilny i nie wymaga hospitalizacji. Sam bada sobie parametry krytyczne i wie, że nie znajduje się w najgorszej sytuacji.

Dr Karuda apeluje jednak, by osoby z objawami koronawirusa jak najszybciej kontaktowały się z lekarzami. Pandemia jest poważną sprawą i nie należy jej bagatelizować.

Wciąż przybywa chorych na COVID-19

Ostatniej doby przybyło 8 977 zarażonych koronawirusem osób. Z czego najwięcej w województwie mazowieckim - aż 1280. Ponadto zmarło 188 osób – 49 z powodu COVID-19, natomiast 139 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO