Morawiecki o zniesieniu obostrzeń

Jak podaje portal "Pikio", Mateusz Morawiecki był w sobotę gościem w studio RMF FM. W rozmowie z dziennikarzem opowiadał tam o pandemii, przewidywanych rezultatach szczepionek oraz o zniesieniu obostrzeń. Okazuje się, że jedna z branż będzie jeszcze musiała długo poczekać na powrót do normalności. Mowa między innymi o siłowniach i klubach fitness. Premier zdradził, że na pewno nie zostaną one otwarte 4 stycznia.

Póki co z obiektów sportowych mogą korzystać wszyscy ci, którzy przygotowują się do zawodów lub ćwiczą indywidualnie pod okiem trenera personalnego. Kiedy Morawiecki przewiduje ponowne otwarcie siłowni? Nie wcześniej niż 18 stycznia, bowiem w trzecim tygodniu tego miesiąca ma zaszczepić się pierwsza fala Polaków.

Od 4 stycznia jeszcze nie, ponieważ my do 18 stycznia określiliśmy ten okres jako czas odpoczynku po świętach od różnego rodzaju aktywności. Mateusz Morawiecki

Przypomnijmy, że w pierwszej fali szczepień ma im zostać poddanych aż piętnaście milionów osób. Jeżeli druga fala, między innymi nauczycieli zostanie zaszczepiona do wakacji, można liczyć na całkowity powrót do normalności.

To również może Cię zainteresować: CZARNA HERBATA. TEGO, CO MOŻESZ Z NIĄ ZROBIĆ, JESZCZE NIE WIEDZIAŁEŚ

Zobacz także: ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. JAK SPĘDZA JE MEGHAN I HARRY