Historia frankowiczów jest smutna i ciągnie się już latami. Wtedy to milion Polaków zdecydowała się na kredyt w frankach, który spłacają do dzisiaj.

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Jacek Jastrzębski, nakłaniał na spotkaniu zorganizowanym przez Związek Banków Polskich do zakończenia sporu z frankowiczami.

Czy frankowicze mogą liczyć na pomoc?

Podczas spotkania zorganizowanego przez Związek Banków Polskich Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, zaproponował, aby banki zgadzały się na ugody z frankowiczami. Spór, który trwa już kilka lat, należy w końcu zażegnać.

Sprawy frankowiczów, które trafiły do sądów unijnych i krajowych, już kilka lat czekają na rozwiązanie. Jacek Jastrzębski twierdzi, że w końcu powinien być osiągnięty kompromis, który zażegna spór.

Jacek Jastrzębski. Źródło: youtube.com
Jacek Jastrzębski. Źródło: youtube.com
Jacek Jastrzębski. Źródło: youtube.com

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego uważa, że sprawa powinna zostać zamknięta jak najszybciej, ponieważ jest to prawdopodobnie ostatni czas na podjęcie wspólnego stanowiska.

Frankowicze mogą finalnie liczyć na kompromis?

Jacek Jastrzębski zaznaczył, że decyzja o zakończeniu sporu powinna być atrakcyjna zarówno dla klienta – frankowicza, jak i banku. Mężczyzna zaproponował, aby rozwiązaniem dla frankowiczów był „kredyt złotowy, oprocentowany według odpowiedniej stopy referencyjnej WIBOR”. Kredyt miałby być powiększony o marżę dla kredytów złotowych, która stosowana była w czasie udzielenia kredytu walutowego.

Pieniądze. Źródło: youtube.com
Pieniądze. Źródło: youtube.com
Pieniądze. Źródło: youtube.com

Sektor bankowy nieco sceptycznie podszedł jednak do pomysłu Jacka Jastrzębskiego. Jego propozycja jest jednak wnikliwie analizowana przez zainteresowane podmioty. Jednak na ostateczną decyzję frankowicze muszą jeszcze poczekać.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO