W tym roku niedziele handlowe są prawdziwą rzadkością. Jednak z powodu pandemii koronawirusa oraz przygotowań przed świętami Bożego Narodzenia, w grudniu mamy ich aż trzy. Czy podobnie będzie w przyszłym roku?

W grudniu mamy więcej niedzieli handlowych

Ze względu na pandemię koronawirusa rząd zdecydował, że w grudniu będzie więcej niedziel handlowych. Dzięki temu w sklepach jest mniejszy ruch przed świętami Bożego Narodzenia.

Pierwsza z nich miała już miejsce w Mikołajki 6 grudnia i została uznana przez analityków PKO PB wbrew protestom Solidarności za spory sukces.

Specjaliści wskazują, że dzięki wzmożonemu ruchowi w grudniu i zainteresowaniu klientów udało się już odrobić większość strat z ubiegłego miesiąca.

Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

Kolejne niedziele handlowe wyznaczono na 13 i 20 grudnia. W tym czasie będzie otwartych wiele sklepów oraz galerii handlowych, w których będzie można zrobić przedświąteczne zakupy.

Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat niedziel handlowych

Jak się okazuje, w przyszłym roku nie będzie jednak więcej handlowych niedziel. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w radiu RMF FM, że w styczniu ważne będzie ograniczenie kontaktów, również w handlu stacjonarnym, co ograniczy rozprzestrzenianie się koronawiursa.

Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

Według obecnego kalendarza w 2021 roku sklepy i galerie handlowe będą otwarte w następujące niedziele: 31 stycznia,28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia, 12 grudnia, 19 grudnia.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO