Obecny szef resortu zdrowia ma niełatwe zadanie. Przyszło mu kierować ministerstwem w czasach pandemii, a przecież to właśnie Ministerstwo Zdrowia ma najwięcej pracy i najwięcej trudnych decyzji do podjęcia w związku z koronawirusem w czasie trwania jego drugiej fali.

Źródło: screen Youtube
Adam Niedzielski; Źródło: screen Youtube

Chodzi nie tylko o decyzje związane z obostrzeniami czy szczepionkami, ale w dużej mierze także dotyczące funkcjonowania szpitali. Czy jednak Adam Niedzielski poradzi sobie z organizacją pracy szpitali, skoro sam w żadnym nigdy nie pracował?

Obecny Minister Zdrowia w 1997r. skończył ekonomię i metody ilościowe i systemy informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Sześć lat później zdobył doktorat z nauk ekonomicznych w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jego praca doktorska nosi tytuł "Kapitał ludzki a polityka fiskalna. System międzypokoleniowego finansowania edukacji z udziałem państwa.".

Urodzony w 1973r. polityk może wpisać w CV ukończenie wielu kursów i szkoleń dotyczących zarządzania oraz finansów publicznych. Między innymi, w 2011r., ukończył prestiżowy program organizowany przez Harvard Kennedy School i IESE Business School: „Driving Government Performance: Leadership Strategies that Produce Results.Ponadto, Niedzielski ma na koncie liczne publikacje i raporty (także dla OECD) o tematyce związanej z administracją i finansami publicznymi. Minister Zdrowia jest więc specjalistą od zarządzania finansami i zarządzania strategicznego- podsumowuje portal Super Biz.

Źródło: screen Youtube
Poprzednik Niedzielskiego- Łuksz Szumowski; Źródło: screen Youtube

Adam Niedzielski został zaprzysiężony na ministra w sierpniu 2020r. Przejął funkcję szefa resortu zdrowia po Łukaszu Szumowskim. Na kadencję Niedzielskiego przypada druga fala koronawirusa, a więc walka z COVID-19 oraz wyzwanie związane z zakupem szczepionek przeciwko niemu a także organizacja szczepień Polaków.

Warto wiedzieć: Świadczeniobiorcy 500 plus dla seniorów mogą spać spokojnie. Pieniędzy ze świadczenia nikt im nie zabierze. To nie koniec dobrych wieści

Bądź na bieżąco z "Życiem": Godziny dla seniorów nie obowiązują we wszystkich sklepach! Gdzie należy się do nich stosować

To Cię zainteresuje: Irena Santor zdobyła się na szczere wyznanie. O tym, jak wiele ciężkich chwil przeżyła wiedziało niewielu