Jak podaje portal "Biznes Info", pierwszy sklep socjalny w naszym kraju nosi nazwę "Spichlerz". Ta wyjątkowa placówka handlowa mieści się na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Stworzono go z myślą o seniorach, a także osoby o niskich dochodach. Będą mogli się oni w nim zaopatrzeć w artykuły pierwszej potrzeby w nprawdę atrakcyjnych cenach.

To pierwszy taki sklep w naszym kraju

"Spichlerz" to sklep, który powstał z myślą o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Będą one mogły tu nabywać podstawowe towary w cenach niższych niż te obowiązujące na rynku. Część cen jest nawet o połowę niższa! Sklep został uruchomiony przez władze Katowic oraz Fundację Wolne Miejsce.

Zakupy mogą tu zrobić seniorzy, a także osoby korzystające z pomocy ośrodków pomocy społecznej po okazaniu stosownego zaświadczenia. Co znajduje się w asortymencie tego wyjątkowego sklepu? Oferta jest dość pokaźna: artykuły spożywcze, środki higieniczne oraz chemia gospodarcza.

Sklep socjalny "Spichlerz"/YouTube @Katowice Oficjalny Kanał
Sklep socjalny "Spichlerz"/YouTube @Katowice Oficjalny Kanał
Sklep socjalny Spichlerz/ YouTube @Katowice Oficjalny Kanał

Klienci, którzy mieli już okazję skorzystać z możliwości zrobienia zakupów w "Spichlerzu", nie kryją zadowolenia. Podkreślają, że przy niskich dochodach ceny w normalnych sklepach są dla nich za wysokie. W sklepie socjalnym mogą sobie pozwolić na więcej.

Pierwszy, ale nie ostatni

Prezydent Katowic podkreśla, że to nie będzie jedyny tego rodzaju slep. Samorząd planuje utworzenie całej sieci sklepów socjalnych. Plany są bardzo ambitne: utworzenie Banku Żywności, w którym będzie przechowawana cała żywnośc, która następnie trafi do sklepów socjalnych nie tylko w Katowicach, ale również w innych miastach.

Sklep funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15. Przez pierwsze dwie godziny zakupy mogą robić tylko seniorzy, bo podobnie jak w innych placówkach handlowych w "Spichlerzu" także obowiązują godziny dla seniorów.

Sklep socjalny "Spichlerz"/YouTube @Telewizja TVT
Sklep socjalny "Spichlerz"/YouTube @Telewizja TVT
Sklep socjalny Spichlerz/YouTube @Telewizja TVT

Jak podoba się wam taka inicjatywa?

To też może cię zainteresować: Godziny dla seniorów nie obowiązują we wszystkich sklepach! Gdzie należy się do nich stosować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wzruszające chwile Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Chwile spędzone z rodziną pomagają jej uporać się ze smutkiem po stracie męża

O tym się mówi: Bardzo ważna informacja od Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego! Popularny lek przeciwbólowy wycofany z aptek