Policjanci postanowili zwrócić uwagę na pewien bardzo istotny fakt. Takie zachowania rodziców mogą nie tylko utrudniać im wykonywanie obowiązków zawodowych, ale również sprawiać, że cieszą się później mniejszym zaufaniem wśród społeczeństwa.

Po latach milczenia mundurowi postanowili zająć się tą sprawą, która ma wpływ na ich wizerunek. Zaczęli od ważnej prośby skierowanej do wszystkich rodziców. O co dokładnie chodzi?

Policja. Źródło: Youtube OKO.press
Policja. Źródło: Youtube OKO.press

Istotny komunikat policji do rodziców

Być może część z was również słyszała tego typu groźby od rodziców – „zachowuj się dobrze, bo inaczej przyjdzie policjant i cię zabierze”. Tego typu wypowiedzi, które mają za zadanie nastraszenie dzieci, mogą mieć wpływ na wizerunek policji.

Właśnie dlatego mundurowi postanowili zająć się sprawą. Akcja, która niedawno wystartowała, brzmi „Nie strasz dziecka policjantem”. O szczegółach powiadomił portal Lelum.

Policja. Źródło: Youtube OKO.press
Policja. Źródło: Youtube OKO.press

W ramach akcji mundurowi oraz Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie chcą zauważyć, że nie jest to do końca trafny sposób na wychowywanie dzieci. Dlaczego? Po pierwsze sposób działa chwilowo.

Po drugie zaś – co ważniejsze – w przyszłości, gdy np. dziecko będzie potrzebowało pomocy, może bać się poprosić o nią policję. Tym bardziej, że nasze latorośle jeszcze nie rozumieją idei żartu, więc tego typu wypowiedzi tylko pogłębiają ich strach.

Mundurowi podkreślają, że ważniejsze jest przedstawienie dzieciom zasad bezpieczeństwa niż straszenie ich.

Co o tym sądzicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU

Z życia gwiazd: CO SIĘ DZIEJE NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? NAJNOWSZE DONIESIENIA O KSIĘCIU KAROLI I KSIĘŻNEJ CAMILLI BRZMIĄ JAK ŻART. MUSIELI OPUŚCIĆ PAŁAC