Jak podaje portal "Super Epress", Rafał Trzaskowski szykuje dla mieszkańców Warszawy wyjątkową niespodziankę. Tysiące mieszkańców stolicy w Wigilię otrzyma od prezydenta niezwykły prezent. Ma on zostać dostarczony wprost do domu! Będzie to ogromne wyzwanie logistyczne i żeby mogło się udać potrzeba aż 500 chętnych do pomocy.

Zmiana planów

Epidemia koronawirusa sparaliżowała wiele różnych obszarów naszego życia. W związku z pandemią nie odbędzie się tradycyjna miejska wigilia z mieszkańcami stolicy, która odbywał się na początku na placu Zamkowym, a w ciągu ostatnich lat na Ząbkowskiej. Rafał Trzaskowski postanowił to zrkompensować Warszawiakom organizując wyjątkową niespodziankę.

YouTube

Do ośmiu tysięcy mieszkańców trafią paczki z wigilijnymi potrawami, słodyczami oraz drobnymi upomnikami. Otrzymają je seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, samotni, a także osoby znajdujące się w trudnej sytuacji.

YouTube

Aby wszystko się udało potrzebni są wolontariusze. Niezbędnych jest aż 500 osób, które pomogą roznieść paczki. Do tej pory zgłosiło się 130 chętnych. Do pomocy może zgłosić się każdy, kto zechce zapakować potrawy, a następnie rozwieść do adresatów. Wszystko będzie odbywało się w ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo obdarowującym i obdarowywanym. Maseczki i rękawiczi zapewni wolontariuszom miasto.

Żeby wziąć udział w akcji wystarczy mieć chęci, czas w Wigilię i zgłosić się wysyłając e-mail na adres warszawa@wolnemiejsce.pl. Chęć otrzymania tego wigilijnego podarku można zgłaszać telefonicznie, dzwoniąc pod numer 22 112 02 44 lub 22 188 14 54.

Co sądzicie o tej akcji?

To też może cię zainteresować: Warszawa: niekorzystne warunki atmosferyczne na drogach. IMGW wydał specjalne ostrzeżenie dla wszystkich kierowców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgosia Rozenek-Majdan na spacerze z Heniem i rodzicami. Czyżby celebrytka zapomniała maseczki

O tym się mówi: Kiedy zima znów zaatakuje? Mieszkańcy niektórych regionów powinni szczególnie uważać w nadchodzących dniach