Już od wielu miesięcy obowiązek noszenia maseczki w przestrzeni publicznej wydaje się być największą zmorą Polaków. Wielu z nich skarży się na trudności z oddychaniem podczas noszenia maseczki, inni zwracają uwagę na zdrowotne przeciwwskazania, a niektórzy w ogóle nie wierzą w ich skuteczność. Jak się okazuje, owe spory niedługo otrzymają rozwiązanie. Na jaki pomysł wpadli rządzący?

Kto nie będzie musiał zakrywać twarzy?

Jak podczas piątkowej konferencji poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski, już niedługo pewna grupa osób będzie mogła spodziewać się benefitów związanych z pandemią - należeć będzie do nich m.in brak obowiązku noszenia maseczki. Przedstawiciel rządu poinformował, że ów przywilej będzie przysługiwał tylko osobom, które zaszczepią się przeciwko COVID-19. Szczegóły nie są jeszcze ustalone.

"Analizujemy w tej chwili różne warianty. Gdy pokażemy strategię, będą w niej zachęty, które będą powodowały, że osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom. Na tę chwilę jeszcze nie podjęliśmy decyzji, które to będą wskazania" - wyjaśnił Adam Niedzielski.

Biorący udział w konferencji profesor Andrzej Horban zaznaczył, że taka akcja nie jest bez znaczenia - może ona bowiem uratować wiele żyć.

Więcej szczegółów na temat ewentualnych szczepień oraz wynikających z nich przywilejów zostanie ujawnione już jutro, w poniedziałek 7 grudnia.

Zobacz także: Kreatywność Pauliny Krupińskiej sięgnęła zenitu. Internauci są pod wrażeniem jej pięknie przystrojonej choinki

Może cię zainteresować: Mikołaje na motocyklach z prezentami dla dzieci w szpitalu. Piękna akcja w Krakowie

Pisaliśmy również o: W domu Majdanów zapanowała już świąteczna atmosfera! Małgorzata Rozenek – Majdan pochwaliła się piękną choinką