Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi ze zmianami pogodowymi. Pojawiły się alerty pierwszego stopnia dla kilku powiatów. Wśród nich znalazły się południowe powiaty województwa małopolskiego oraz południowo-wschodnie powiaty województwa podkarpackiego. Mowa tutaj o bardzo niskich temperaturach, które pojawia się w tamtejszych rejonach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki wydał alerty pierwszego stopnia

pogoda nas zdziwi, screen youtube
pogoda nas zdziwi, screen youtube
pogoda nas zdziwi, screen youtube

Alerty, które ogłosił Instytut Meteorologii i Gospodarki obowiązywały będą od będą od godz. 22.00 we wtorek 1 grudnia do godz. 8:00 w środę 2 grudnia 2020 roku. IMiGW apeluje o ostrożność. W razie niebezpieczeństwa należy powiadomić najbliższe służby.

Mieszkańcy południowych powiatów województwa małopolskiego oraz południowo-wschodnich powiatów województwa podkarpackiego już od dziś odczują ogromną zmianę temperatury. W wyżej wymienionych regionach temperatura powietrza może znacznie spaść poniżej zera. Tej nocy zaleca się pozostanie w domach.

Okazuje się, ze temperatura powietrza dzisiejszej nocy ulegnie gwałtownej zmianie nie tylko w wymienionych i objętych alertem pierwszego stopnia powiatach. W całym kraju termometry zarejestrują znacznie niższą temperaturę niż dotychczas.

Jak podają synoptycy w Polsce temperatura będzie wahać się od -4 do aż – 1 na północy oraz w centrum kraju a także od -16 do -12 na południu Polski.

Pogoda znów zaskoczy. Źródło: polki.pl
Pogoda znów zaskoczy. Źródło: polki.pl
Pogoda znów zaskoczy. Źródło: polki.pl

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: ZASKAKUJĄCA DECYZJA W JEDNYM ZE STOŁECZNYCH SZPITALI. Z DNIA NA DZIEŃ ZAMKNIĘTO PORADNIĘ, PACJENCI NIE MAJĄ DOSTĘPU DO OPIEKI I LEKARSTW

O tym się mówi w Polsce: MASOWE KONTROLE URZĘDÓW SKARBOWYCH JUŻ RUSZYŁY. SKARBÓWKA ZAJMUJE WIELE KONT BANKOWYCH. TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ, BO ŚRODKI MOŻNA ZABLOKOWAĆ NA DŁUGO

O tym się mówi na świecie: KONIEC SPORU MIĘDZY MEGHAN I KATE. ŻONY DWÓCH BRACI W KOŃCU SIĘ POGODZIŁY. PRZYCZYNĄ TRUDNE DOŚWIADCZENIA