Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Pikio", prezydent Andrzej Duda pojawił się niespodziewanie na konferencji prasowej wspólnie z Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marleną Maląg. Na kilka minut przed jej rozpoczęciem resort rodziny poinformował w mediach społecznościowych, co będzie tematem wystąpienia.

Ważny apel Andrzeja Dudy

Andrzej Duda niedawno zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Po zrobieniu testu i uzyskaniu pozytywnego wyniku, prezydent poddał się izolacji. Kiedy badania potwierdziły, że prezydent wygrał walkę z wirusem, oddał osocze, żeby pomóc innym, których organizm nie jest w stanie wytworzyć w szybkim czasie wystarczającej ilości przeciwciał.

W trakcie konferencji prasowej, w której uczestniczyła również minister Maląg, prezydent mówił o niezwykle istotnej roli, jaką mogą pełnić ozdrowieńcy. Zaapelował, żeby osoby, którym udało się pokonać Covid-19 zaangażowały się w działalność Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Do trwającej już akcji do tej pory włączyło się 10 tysięcy wolontariuszy, którzy robią zakupy, dają psychiczne wsparcie, a także załatwiają inne sprawunki. Ozdrowieńcy dopóki mają w organizmie przeciwciała nie muszą się raczej obawiać zakażenia w związku z czym mogą bez obaw zaangażować się w pomoc innym.

Aby dołączyć do grupy wolontariuszy wystarczy wejść na stronę wspierajseniora.pl, gdzie wyszczególnione są formy pomocy. Do tej pory potrzebę pomocy zgłosiło 13 tys. seniorów, co jak uważa prezydent świadczy o dużym zapotrzebowaniu na taką pomoc.

Jak oceniacie apel prezydenta?

To też może cię zainteresować: Małopolska: minister zdrowia zapowiedział, że będą testy przesiewowe w kierunku koronawirusa. Kto będzie przebadany w pierwszej kolejności

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Co dolega Heniowi Majdanowi? Małgorzata Rozenek-Majdan tłumaczy. Fani są wzruszeni jej słowami

O tym się mówi: Za jakie grzeszy ksiądz nie udzieli nam rozgrzeszenia? Wiele osób nie ma pojęcia, że istnieją takie winy! Warto wiedzieć, zanim pójdziemy do spowiedzi