Ostatnio głośno było o pomyśle polskich władz w sprawie testów w kierunku koronawirusa dla mieszkańców województwa śląskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego.

Ostatecznie Minister Zdrowia poinformował, że na początku roku rozpoczną się testy przesiewowe ale tylko dla wybranych mieszkańców.

Wiadomo już, że w pierwszej kolejności zostaną przebadani nauczyciele pracujący w szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach.

fot. pixabay

Specjaliści wskazują, że ta grupa zawodowa jest obecnie o wiele bardziej narażona na zakażenie koronawirusem. Do tego łatwiej będzie to przeprowadzić logistycznie niż w przypadku badania wszystkich mieszkańców.

Od początku pandemii w województwie małopolskim zakaziło się 96 408 osób, z czego walkę z SARS-CoV-2 przegrało 2014 osób.

W całej Polsce mamy już prawie milion zakażeń.

To też może cię zainteresować: Małopolska: mieszkańcy apelują by nie ograniczać lokalnych połączeń PKS i podpisują petycję. Urzędnicy chcą się wycofać z programu autobusowego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: dzisiaj rozpoczął się nabór do nowych żłobków w mieście. Wiadomo ile jest dostępnych miejsc dla maluchów

O tym się mówi: Kraków: potrzebne są dodatkowe prace przygotowawcze przed wyburzeniem wiaduktu na remontowanej alei. ZIM poinformowało o przesunięciu terminu