Wykształcenie Rafała Trzaskowskiego

Jak podaje "Super Express", większą rozpoznawalność uzyskał tuż przed rokiem 2018, kiedy to został prezydentem Warszawy. Kariera polityczna Rafała Trzaskowskiego sięga jednak lat wcześniejszych. Na przełomie 2013 i 2014 roku był Ministrem Administracji i Cyfryzacji, pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, był również pełnomocnikiem premiera ds. Rady Europejskiej.

Działalność w obrębie spraw zagranicznych była skutkiem znajomości aż pięciu języków. Rafał Trzaskowski posługuje się językami: angielskim, hiszpańskim, francuskim, rosyjskim i włoskim.

Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska

W 2020 roku startował na urząd prezydenta RP i pomimo przegranej nadal angażuje się politycznie, tworząc nowy ruch obywatelski "Wspólna Polska". Kim z zawodu jest Rafał Trzaskowski? Prezydent stolicy ma bardzo bogate i różnorodne wykształcenie, bowiem skończył kilka kierunków na najlepszych uczelniach na świecie.

Ukończył stosunki międzynarodowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz filologię angielską na tej samej uczelni. W Kolegium Europejskim w Natolinie studiował europeistykę. Był również stypendystą Uniwersytetu w Oksfordzie i paryskiego Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem.

Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl
Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl
Rafał Trzaskowski, screen: Wyborcza.pl

To również może Cię zainteresować: YOUTUBER Z KRAKOWA NA KANAPIE U KUBY WOJEWÓDZKIEGO. JAK ZOSTAŁ MILIONEREM

Zobacz także: TRIKI NA PRZECHOWYWANIE MĄKI, KTÓRE KAŻDY POWINIEN ZNAĆ