Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich mieszkańców warszawskiej Białołęki. Już niebawem zostaną ukończone prace nad budową nowej linii metra, która będzie dojeżdżać na jedno z osiedli. Jego mieszkańcy wkrótce będą mogli bez problemu dojechać do centrum miasta.

Budowa trasy tramwajowej na osiedle Winnica jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców Białołęki. Trudność w transporcie do centrum była powodem ogromnego niezadowolenia, lecz już wkrótce się to zmieni.

Trwają ostatnie prace

Aktualnie zamontowane jest 3000 metrów szyn, a także 29 słupów. Trwają ostatnie prace, które wykonywane są przez niemal 70 osób. Jak wynika z relacji Macieja Dutkiewicza, rzecznika prasowego Tramwajów Warszawskich niebawem będą mogły zostać realizowane testowe przejazdy techniczne.

- Stawiamy słupy, spawamy tory. Za nami są już wszystkie prace ziemne i wszystkie roboty przygotowawcze, gotowe są już wszystkie fundamenty pod słupy do sieci trakcyjnej i pod te z systemem informacji dla pasażerów - mówi.

Ta inwestycja została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej i wyniosła ponad 67 milionów złotych.