Trudno nie zauważyć, że Agata Duda nie zaskarbiła sobie sympatii Polaków i zdecydowanie nie jest ich ulubioną pierwszą damą. Mimo, że z jednej strony wielu zarzuca jej bierność i zbyt rzadkie udzielanie się w ważnych społecznie kwestiach, to jednak jej udział w kolejnych inicjatywach spotyka się z krytyką obywateli. Zwykle jej wygląd i ogólne zachowanie nie budzą zastrzeżeń- uwagę przykuwają szczegóły, zdradzające, że akcje prezydentowej są nieprzemyślane i nietrafione.

Źródło: screen Twitter KP RP
Agata Kornhauser-Duda przekazuje biżuterię na licytację; Źródło: screen Twitter KP RP

Ostatnio, po raz kolejny, Agata Duda stała się przyczyną oburzenia wśród polskich internautów. Żona prezydenta objęła patronat nad 19. edycją popularnej akcji charytatywnej organizowanej corocznie z okazji Bożego Narodzenia. Prezydentowa po raz szósty patronuje "Choinkom Jedynki", bo o nich mowa. Podarowała też specjalne prezenty na licytację, która odbędzie się w ramach akcji. Aukcja zapowiedziana została na przyszły tydzień.

Źródło: screen polskieradio.pl
Naszyjnik przez prezydentową na aukcję; Źródło: screen polskieradio.pl

Będzie można powalczyć między innymi o obrazek, będący dziełem rąk Agaty Dudy oraz o naszyjnik ze złota, który zdobił pierwszą damę w czasie ostatniej audiencji pary prezydenckiej u papieża Franciszka. Dochód ze sprzedaży wszystkich licytowanych przedmiotów zostanie przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej profesora Andrzeja Cechnickiego. Ubiegłoroczny zysk z aukcji wyniósł 80189zł- czytamy na łamach portalu Pikio.

Kancelaria Prezydenta opublikowała dziś na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych zdjęcia ze spotkania Agaty Dudy z prezes Polskiego Radia- Agnieszką Kamińską. Fotografie przedstawiają żonę prezydenta przekazującą przezenty na licytację Agnieszce Kamińskiej. Mimo, że od publikacji wpisu nie upłynęło wiele czasu, pod postem pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Internauci zarzucają Agacie Dudzie "robienie prezentów za kasę podatników" czy udział w akcji charytatywnej na pokaz. Pojawiły się także głosy krytykujące Polskie Radio nawiązujące do dwumilionowej dotacji, jaką otrzymały od rządu publiczne media.

Źródło: screen polskieradio.pl
Obrazek Agaty Dudy; Źródło: screen polskieradio.pl

"Życie" przypomina: Jeden z banków ostrzega przed oszustami, którzy kuszą prezentami. Wiadomo jak dokładnie wyglądają ich działania

O tym pisaliśmy ostatnio: Zaskakujący efekt programu ochrony powietrza. Nie będzie można używać popularnego narzędzia

To może Cię zainteresować: Ranking najlepiej zarządzanych szpitali w kraju. Na jakich pozycjach plasują się stołeczne jednostki