Kto nie lubi rurek z kremem? Są one symbolem dzieciństwa. Ten prosty i pyszny smakołyk można kupić w lokalu Rurki z Wiatraka nieprzerwanie od 1958 roku.

Niestety przez skutki pandemii ten mały biznes mógł upaść. Na szczęście właściciel lokalu chciał za wszelką cenę uratować rodzinny biznes. Teraz Rurki z Wiatraka przeżywają prawdziwe oblężenie.

Rurki z Wiatraka nigdy nie miały takiego oblężenia

Lokal Rurki z Wiatraka powstał w 1958 roku przy Rondzie Wiatraczna w Warszawie. Ta niewielka rodzina cukiernia początkowo sprzedawała jedynie rurki, w późniejszym czasie można tam było kupić również gofry.

Jak powszechnie wiadomo, rok 2020 nie był łaskawy dla wielu branż – w tym dla gastronomii. Właściciel Rurek z Wiatraka nie mógł poradzić sobie z obostrzeniami. Klientów było niestety coraz mniej, a zadłużenia rosły.

Rurki z Wiatraka. Źródło: facebook.com
Rurki z Wiatraka. Źródło: facebook.com
Rurki z Wiatraka. Źródło: facebook.com

Mężczyzna nie poddał się jednak i chciał za wszelką cenę uratować rodziny biznes. Właściciel dodał na oficjalny profil Rurek z Wiatraka wpis, w którym poprosił klientów o pomoc.

Dzięki wspaniałej akcji ten niewielki biznes, założony w 1958 roku, został uratowany

Właściciel Rurek z Wiatraka nie spodziewał się jednak, że spotka się z takim odzewem. Tłum klientów stał bowiem nawet po kilka godzin tylko po to, by kupić choć jedną rurkę.

W pewnym momencie pracownicy lokalu nie wyrabiali. Dlatego właściciel wprowadził limit sprzedaży – 10 rurek na jedną osobę. Dzięki temu więcej klientó mogło spróbować tego pysznego rarytasu z dzieciństwa.

Poruszający wpis właściciela Rurek z Wiatraka można przeczytać na oficjalnym profilu cukierni na Facebooku. Widać szczerość popłaca. Dzięki niej życzliwi klienci z chęcią pomogli właścicielowi kultowego lokalu.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO