Jak podaje portal "Wirtualna Polska", doszło do spotkania przedstawi cieli amerykańskiego koncernu Pfizer z premierem Mateuszem Morawieckim. Tematem rozmów była szczepionka na COVID-19. Po zakończeniu rozmów premier spotkał się z dziennikarzami na briefingu.

Premier spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer

Spotkanie z przedstawicielami firmy "Pfizer" zakończyło się kilka minut po godzinie 12. Prowadzone rozmowy dotyczyły szczepionki na COVID oraz jego dystrybucji po jego pojawieniu się jej na europejskim rynku. Premier podkreślił, że w czasie spotkania omawiane były kwestie dotyczące logistyki, spraw organizacyjnych oraz tych odnoszących się do kolportażu szczepionek.

Pixabay

Premier podkreślił, że spotkanie było "owocne". Premier zaznaczył również, że w pierwszej kolejności zaszczepione zostaną osoby z grup największego ryzyka, w tym seniorów, pracowników medycznych i służby mundurowe.

Poinformował również, że szczepionki na COVID wymagają bardzo niskiej temperatury (-70 stopni), co wiąże się koniecznością zapewnienia odpowiednich warunków przewozu i dystrybucji. Przekonywał również, że chciałby, aby szczepienia rozpoczęły się jak najszybciej.

Przedstawicielka amerykańskiego koncernu Dorota Hryniewiecka-Firlej, zapewniła, że wypracowanie właściwego modelu może nastąpić bardzo szybko. Firma w ostatni poniedziałek poinformowała, że skuteczność wyprodukowanej sczepionki sięga aż 90 proc. Informacja ta spotkała się na całym świecie z optymistycznym przyjęciem.

YouTube

Skorzystacie z możliwości zaszczepienia?

To też może cię zainteresować: Naukowcy wyliczyli ile osób jest zakażonych koronawirusem ale o tym nie wie. Ta liczba jest naprawdę zaskakująca

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wielkie osiągnięcie dziewczyny z Polski. Nasza reprezentantka z tytułem miss, jury doceniło niesamowitą urodę i wdzięk młodej Polki

O tym się mówi: Agata Duda nagle wyszła z obchodów Święta Niepodległości! Jaki miała powód? Wielu widzów było zaskoczonych, Pierwsza Dama miała ważne zadanie